Prezydent Piły donosi na starostę Pilskiego

  • 4.12.2017, 14:19 (aktualizacja 12.12.2017 13:51)
Prezydent Piły donosi na starostę Pilskiego
Prezydent Piły w odniesieniu do konferencji w sprawie kamienicy przy Sródmiejskiej 22 oznajmił, że składa donos do prokuratury na starostę Eligiusza Komarowskiego

Treść oświadczenia, które dzisiaj przekazał do publicznej wiadomości Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski:


Początek komunikatu:

 

W dniu dzisiejszym złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które mogło mieć miejsce na terenie Piły, w nawiązaniu do informacji rozpowszechnianych przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego o tak zwanej dzikiej reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Śródmiejskiej 22 w Pile i uwłaszczeniu nomenklatury. Uznaliśmy, że zasadne wydaje się wszczęcie przez Prokuraturę postępowania, które wyjaśni w sposób obiektywny i dogłębny czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa, oraz czy Pan Eligiusz Komarowski jako osoba publiczna mająca wiedzę na ten temat dopełniła obowiązku powiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

 

 

Ponieważ jesteśmy jako władze miasta przekonani, że niezawisłe organy ścigania nie tylko umorzą postępowanie w pierwszej ze spraw, ale ponadto umożliwią wskazanie właściwego celu osób wypowiadających się do tej pory w tej sprawie. Jest bowiem oczywistym, że każdy, nie tylko osoby publiczne (zobowiązane ustawowo do podejmowania konkretnych czynności), posiadając wiedzę o potencjalnym przestępstwie – powinny ją natychmiast przekazać odpowiednim organom ścigania, a nie zwoływać konferencje prasowe. Na funkcjonariuszu publicznym taki obowiązek ciąży w sposób szczególny.

 

 

Uważamy, że celem głównym było poniżenie w opinii publicznej i narażenie władz miasta na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji publicznych. Przestępstwo to ścigane jest z artykułu 212 par. 1 Kodeksu Karnego. W przyszłości, po zakończeniu postępowań karnych zamierzamy dochodzić również swoich praw i sprawiedliwości na drodze powództwa cywilnego.

 

Koniec komunikatu

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dronek
Dronek 4.12.2017, 22:03
Znalezione na facebooku: Wklejam:
"Panie Głowski jestem bardzo mocno poruszony jakością uprawiania przez Pana polityki! Rozmawiałem z mieszkańcami w czasie konferencji. Są głupi? To idioci? Nie wiedzą co robią,mówią,piszą,czują?

Chcieliście ich oszukać,takie słowa usłyszałem! Chcieliście sprzedać ich mieszkania w bezczelny sposób przy ich świadomości i totalnej niemożliwości obrony!
Panie Głowski piszę jako Wyborca,mam prawo krytykować,moje święte prawo DEMOKRACJI,o której tak mordy drzecie w całej Polsce!

Ośmieszyłeś się człowieku maksymalnie. Osobiście byłem na tej konferencji i osobiście słyszałem co mówił Starosta. Zatem musisz Panie Głowski pozwać dziennikarzy,mnie,ludzi stojących dookoła bo my to tez słyszeliśmy.Panie Głowski wstyd,że teraz zaczyna się Pan bronić,teraz kiedy sprawa ujrzała światło dzienne. A wcześniej gdzie Pan był? A wcześniej czemu ludzi cały czas nękaliście?
Wstyd i żenada by w tak małym mieście nie umieć się dogadać. Myślałem,że Pan ma poziom,jednak ten poziom jest niższy niż myślałem.
Wysłuchałem ludzi,przeczytałem pismo z Urzędu Miasta i w moim przekonaniu doszło do możliwości popełnienia przestępstwa wyłącznie ze strony ludzi pracujących w Urzędzie Miasta w tym też Pana bo jak słyszałem to Pan brał udział w spotkaniach z mieszkańcami. Tak twierdzą mieszkańcy. Mają nagranie.

W Warszawie Syrenka a tutaj Jeleń. Ależ to wszystko pokrzywdzone!"
DaX.
DaX. 4.12.2017, 14:38
Złodziej donosi do prokuratury... no ładnie. To kim jest prokurator...?
Maryjano
Maryjano 4.12.2017, 14:44
Misiu kolorowy. To czy przestępstwo było czy nie ocenią powołane do tego służby. Bo niektórzy wyrokują nie znając faktów i sprawy dogłębnie. Natomiast nazywanie kogoś złodziejem, bez dowodów jest karane.

Pozostałe