Prezydent Piły donosi na starostę Pilskiego

  • 4.12.2017, 14:19 (aktualizacja 12.12.2017 13:51)
Prezydent Piły donosi na starostę Pilskiego
Prezydent Piły w odniesieniu do konferencji w sprawie kamienicy przy Sródmiejskiej 22 oznajmił, że składa donos do prokuratury na starostę Eligiusza Komarowskiego

Treść oświadczenia, które dzisiaj przekazał do publicznej wiadomości Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski:


Początek komunikatu:

 

W dniu dzisiejszym złożyliśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, które mogło mieć miejsce na terenie Piły, w nawiązaniu do informacji rozpowszechnianych przez Starostę Pilskiego Eligiusza Komarowskiego o tak zwanej dzikiej reprywatyzacji kamienicy przy ulicy Śródmiejskiej 22 w Pile i uwłaszczeniu nomenklatury. Uznaliśmy, że zasadne wydaje się wszczęcie przez Prokuraturę postępowania, które wyjaśni w sposób obiektywny i dogłębny czy faktycznie doszło do popełnienia przestępstwa, oraz czy Pan Eligiusz Komarowski jako osoba publiczna mająca wiedzę na ten temat dopełniła obowiązku powiadomienia prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

 

 

Ponieważ jesteśmy jako władze miasta przekonani, że niezawisłe organy ścigania nie tylko umorzą postępowanie w pierwszej ze spraw, ale ponadto umożliwią wskazanie właściwego celu osób wypowiadających się do tej pory w tej sprawie. Jest bowiem oczywistym, że każdy, nie tylko osoby publiczne (zobowiązane ustawowo do podejmowania konkretnych czynności), posiadając wiedzę o potencjalnym przestępstwie – powinny ją natychmiast przekazać odpowiednim organom ścigania, a nie zwoływać konferencje prasowe. Na funkcjonariuszu publicznym taki obowiązek ciąży w sposób szczególny.

 

 

Uważamy, że celem głównym było poniżenie w opinii publicznej i narażenie władz miasta na utratę zaufania niezbędnego do pełnienia funkcji publicznych. Przestępstwo to ścigane jest z artykułu 212 par. 1 Kodeksu Karnego. W przyszłości, po zakończeniu postępowań karnych zamierzamy dochodzić również swoich praw i sprawiedliwości na drodze powództwa cywilnego.

 

Koniec komunikatu

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jl
jl 7.12.2017, 22:54
express TV Piła pilska.tv - Ceranowski Kamil
Proszę o szybką odpowiedź: czy w tekście zamieszczonym na portalu pilska.tv z dnia 21 grudnia 2015 roku zatytułowanym "Tęczowe życzenia z Poznania" autorstwa Arkadiusza Kluka z poznańskiej Grupy Stonewall, tagi pod tym tekstem zostały umieszczone przez autora artykułu, czy przez redaktora Kamila Ceranowskiego? interesują mnie dwie pozycje wymienione w tym zbiorze tagów: robert lemanowicz, jacek nowel oraz odpowiedź na pytanie, kto upoważnił kogokolwiek do umieszczania mojego nazwiska i nazwiska mojego syna w artykule o tym temacie?
Od odpowiedzi na to proste pytanie uzależniam dalsze kroki wobec redakcji portalu pilska.tv, wobec Pana lub Arkadiusza Kluka.


kluk.arek@grupa-stonewall.pl.

Szanowny Panie Arkadiuszu Kluk
21 grudnia 2015 roku opublikował Pan artykuł „Tęczowe życzenia z Poznania”. Tekst ukazał się na portalu pilska.tv, o czym dowiedziałem się 30 listopada 2017 roku. Pod pańskim tekstem i zdjęciami jest zbiór tagów. W tym zbiorze są podane nazwiska moje (lemanowicz) i mojego syna (nowel). Proszę odpowiedzieć, czy to Pan umieścił te dane osobowe osób prywatnych, czy może uczynił to ktoś inny?

Zakładam, że jako mieszkaniec Poznania nie zna Pan realiów pilskiego szamba medialnego i stąd przypuszczam, że niekoniecznie Pan się zaangażował w splugawienie mojego nazwiska i nazwiska mojego syna niemieszkającego w Polsce od 31 lat, łącząc je z takimi obrzydliwościami, jak: homoseksualizm, transseksualizm, homoerotyzm, inwersja seksualna, orientacja homoseksualna, uranizm, lgbt, rewolucja seksualna, queer, homofobia, pedofilia, zoofilia, gej, mniejszość seksualna, homoseksualiści piła, biseksualizm, lesbijki, dewiacje.
Od odpowiedzi na to proste pytanie uzależniam dalsze kroki wobec redakcji portalu pilska.tv i być może wobec Pana.

Ponieważ ci panowie pochowali się gdzieś, może święty Mikołaj coś wie?Markus
Markus 26.12.2017, 00:01
A skąd pan wie czyje to nazwisko?
Ja
Ja 24.12.2017, 12:48
Uranizm niech sobie tkwi w tyłkach, ale sprawa tych wpisanych tagów jest naruszeniem podstaw cywilizacji, prawa do dysponowania swoją tożsamością i wolnością. To zbrodnia.
Asia
Asia 8.12.2017, 10:12
Jak się nadawca nazywa? Czy dla pana uranizm to obrzydliwość?
Łizepipół
Łizepipół 12.12.2017, 11:45
Uranizm to obrzydliwa obrzydliwość. Taka jest oczywista oczywistość.
plutonowy sztabowy
plutonowy sztabowy 23.12.2017, 16:45
Uranizm kojarzy się z uryną zakażoną krętkiem bladym z gonokokiem plus hiv.
Dronek
Dronek 4.12.2017, 22:03
Znalezione na facebooku: Wklejam:
"Panie Głowski jestem bardzo mocno poruszony jakością uprawiania przez Pana polityki! Rozmawiałem z mieszkańcami w czasie konferencji. Są głupi? To idioci? Nie wiedzą co robią,mówią,piszą,czują?

Chcieliście ich oszukać,takie słowa usłyszałem! Chcieliście sprzedać ich mieszkania w bezczelny sposób przy ich świadomości i totalnej niemożliwości obrony!
Panie Głowski piszę jako Wyborca,mam prawo krytykować,moje święte prawo DEMOKRACJI,o której tak mordy drzecie w całej Polsce!

Ośmieszyłeś się człowieku maksymalnie. Osobiście byłem na tej konferencji i osobiście słyszałem co mówił Starosta. Zatem musisz Panie Głowski pozwać dziennikarzy,mnie,ludzi stojących dookoła bo my to tez słyszeliśmy.Panie Głowski wstyd,że teraz zaczyna się Pan bronić,teraz kiedy sprawa ujrzała światło dzienne. A wcześniej gdzie Pan był? A wcześniej czemu ludzi cały czas nękaliście?
Wstyd i żenada by w tak małym mieście nie umieć się dogadać. Myślałem,że Pan ma poziom,jednak ten poziom jest niższy niż myślałem.
Wysłuchałem ludzi,przeczytałem pismo z Urzędu Miasta i w moim przekonaniu doszło do możliwości popełnienia przestępstwa wyłącznie ze strony ludzi pracujących w Urzędzie Miasta w tym też Pana bo jak słyszałem to Pan brał udział w spotkaniach z mieszkańcami. Tak twierdzą mieszkańcy. Mają nagranie.

W Warszawie Syrenka a tutaj Jeleń. Ależ to wszystko pokrzywdzone!"
DaX.
DaX. 4.12.2017, 14:38
Złodziej donosi do prokuratury... no ładnie. To kim jest prokurator...?
Maryjano
Maryjano 4.12.2017, 14:44
Misiu kolorowy. To czy przestępstwo było czy nie ocenią powołane do tego służby. Bo niektórzy wyrokują nie znając faktów i sprawy dogłębnie. Natomiast nazywanie kogoś złodziejem, bez dowodów jest karane.

Pozostałe