Mieszkania na start wersja 2.0

  • 6.06.2017, 18:17
  • J K
Mieszkania na start wersja 2.0
Gmina Piła przystępuje do realizacji drugiego etapu programu Mieszkanie na start. Przypomnijmy, iż w pierwszym etapie 6 mieszkań przy ulicy Andersa 7c w Pile zostało zasiedlonych osobami wytypowanymi przez swoich pracodawców.

Drugi etap polega na wydzieleniu z mieszkaniowego zasobu Gminy Piła 14 lokali mieszkalnych, które przeznaczone zostaną do wynajmowania na czas trwania stosunku pracy. Lokale te przyznane zostaną przedsiębiorcom, którzy utworzą nowe miejsca pracy lub unowocześnią swoje firmy, poszukując pracowników o specjalistycznych kwalifikacjach zawodowych. Przedsiębiorca taki musi być w Pile zarejestrowany lub posiadać w Pile siedzibę (oddział).

Przedsiębiorca będzie mógł oddawać w podnajem swoim pracownikom lokal na czas trwania stosunku pracy, maksymalnie jednak na 5 lat. Stawka czynszu za metr wynajmowanego lokalu wynosić będzie 6 zł.

Mieszkania usytuowane są w następujących lokalizacjach: ul. Malczewskiego, Bohaterów Stalingradu, Kossaka, Tucholska, Wawelska, Motylewska. Wszystkie z 14-tu lokali mieszkalnych przeznaczonych do programu wymagają wykonania bieżącego remontu. Przedsiębiorca będzie mógł dokonać prac remontowych które podniosą standard lokalu. Przedsiębiorca, który wykona taki remont we własnym zakresie i na własny koszt zapewni sobie prawo wynajmowania danego mieszkania przez okres 5 lat.

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać wnioski o wynajem mieszkania na specjalnym formularzu dostępnym tutaj, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Piły (pokój 327 III piętro). Wnioski te będą opiniowane przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski.

Wnioski należy składać osobiście w Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Piły (pokój 134 I piętro) lub przesłać pocztą na adres Urzędu Miasta Piły, Plac Staszica 10.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej e-mail: wsl@um.pila.pl, tel. 67 210 42 73.

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe