SŁUŻBY MUNDUROWE WSPÓLNIE ODWIEDZIŁY NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW W SZPITALU

  • 7.06.2017, 20:49
  • J K
SŁUŻBY MUNDUROWE WSPÓLNIE ODWIEDZIŁY NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW W SZPITALU
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Szkoły Policji w Pile oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile w Dniu Dziecka odwiedzili najmłodszych pacjentów w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Chore dzieci otrzymały kolorowe pluszaki, które przekazały dzieci policjantów oraz strażaków podczas pikniku, mający miejsce pod koniec maja br. Kilka dni wcześniej pilscy policjanci wraz z sierż. Pyrkiem w pilskim szpitalu rozmawiali o bezpieczeństwie.

Każde dziecko 01 czerwca czeka na wymarzony prezent, czy też fantastyczną zabawę z najbliższymi. Niestety nie wszystkie dzieci w tym roku mogły tak wspaniale spędzić Dzień Dziecka. Ale w tym wyjątkowym czasie o najmłodszych pacjentach nie zapomniały służby mundurowe. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, Szkoły Policji w Pile oraz funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odwiedzili chore dzieci w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Funkcjonariusze przekazali najmłodszym pacjentom kolorowe pluszaki, które dzieci policjantów i strażaków przyniosły na piknik rodzinny pod koniec maja br. Podczas spotkania dodatkowo mundurowi w szpitalnej świetlicy zorganizowali wspólne zabawy. Zaskoczone tak miłą niespodzianką dzieci nie kryły radości. Mamy nadzieję, że czas spędzony z funkcjonariuszami, pozwolił choć na chwilę zapomnieć małym pacjentom o codziennych zmaganiach z chorobą. Podczas trwania wizyty na twarzach dzieci bardzo często można było zauważyć uśmiech, co w opinii mundurowych było dla nich największą nagrodą.

A kilka dni wcześniej, Sierżant Pyrek odwiedził najmłodszych pacjentów przebywających na oddziale dziecięcym w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Maskotce Wielkopolskiej Policji towarzyszyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. W trakcie wizyty policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące nie tylko na drodze, ale także w domu, na podwórku, czy podczas pobytu nad wodą. Spotkanie miało również pomóc w wykształceniu właściwych postaw i mechanizmów obronnych wobec istniejących zagrożeń takich jak przemoc rówieśnicza, uzależnienia, czy też kontakty z osobami obcymi.

Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone chwile. Życzymy wszystkim najmłodszym pacjentom Szpitala Specjalistycznego w Pile szybkiego powrotu do zdrowia i samych radosnych chwil.

KPP Piła

J K

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe