Piła - Ewakuacja paralotniarza z drzewa

  • 14.06.2017, 21:54
  • J K
Piła - Ewakuacja paralotniarza z drzewa kpt. Paweł Kamiński
W dniach 12-14 czerwca br. pilscy strażacy przeprowadzili trzydniowe warsztaty szkoleniowe w zakresie ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym i specjalistycznym.

Ćwiczenia podzielone zostały na dwa moduły szkoleniowe. Pierwsza część,   zorganizowana na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Pile,   obejmowała zasady postępowania przy ewakuacji osób poszkodowanych z drzew.


Bardzo ważnym aspektem podczas szkolenia była analiza przeprowadzonych akcji ratowniczych na wysokości oraz przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas prac na wysokości. Druga – praktyczna część szkolenia zrealizowana została na terenie Leśnictwa Podlasie. Bezpośrednio na wyznaczonych drzewach przeprowadzona została akcja ratownicza paralotniarza, który w wyniku upadku z wysokości uwięziony został na drzewie. Strażacy przy wykorzystaniu drabin, sprzętu specjalistycznego oraz technik linowych ewakuowali  bezpiecznie na ziemię osobę poszkodowaną. W zakresie specjalistycznym podczas ćwiczeń wykorzystane zostały drzewołazy, umożliwiające również bezpośrednie dotarcie do poszkodowanych znajdujących się na drzewach.

W szkoleniu uczestniczyły wszystkie zmiany służbowe z JRG PSP Nr 2 w Pile.

Opracował:  mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

 

J K
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe