Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemiczno- ekologicznego

  • 4.09.2017, 20:23
  • J K
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa chemiczno- ekologicznego kpt. Paweł Kamiński
W dniach 29- 31 sierpnia 2017 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Pile, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP KSRG Stara Łubianka, Kaczory, Wyrzysk, Szydłowo, Kruszewo i OSP RW Piła) oraz Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego i BHP KP PSP w Pile brali udział w ćwiczeniach na terenie lotniska w Pile.

Scenariusz zakładał wypadek samochodu osobowego przewożącego pojemniki z nieznanymi substancjami chemicznymi. W samochodzie podróżowały cztery osoby. W wyniku zdarzenia substancja ochlapała wszystkich w pojeździe powodując oparzenia i bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia.

Ćwiczenia miały na celu zweryfikowanie działań podejmowanych przez OSP i PSP oraz wypracowanie wspólnych metod działania przy zwróceniu szczególnej uwagi na zasady bezpieczeństwo tak ratowników jak i poszkodowanych oraz uczestników zdarzenia, łączności radiowej, wyznaczenie stref, ewakuację i dekontaminację osób poszkodowanych, rozpoznanie substancji.

Podczas ćwiczeń wyciągnięto wiele ważnych wniosków, które zostanę uwzględnione w procesie doskonalenia zawodowego tak PSP jak i OSP.

Opracowanie: mł. kpt. Jacek Michalski
 

J K
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe