RADNI ZDECYDOWALI. BĘDZIE PROGRAM LECZENIA NIEPŁODNOŚCI

  • 5.09.2017, 09:59
  • J K
RADNI ZDECYDOWALI. BĘDZIE PROGRAM LECZENIA NIEPŁODNOŚCI
Ostatniego dnia sierpnia odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu w Pile. W trakcie obrad, z inicjatywy Starosty Pilskiego oraz pozostałych członków Zarządu Powiatu w Pile, od początku popieranej przez radnych Porozumienia Samorządowego i Polskiego Stronnictwa Ludowego, radni dali zielone światło do opracowania programu polityki zdrowotnej, mającego na celu wsparcie leczenia niepłodności mieszkańców powiatu pilskiego.

Podjęcie tej jakże ważnej uchwały daje nam realną możliwość współfinansowania w stosunkowo niedalekiej przyszłości zarówno zabiegów in vitro, jak i naprotechnologii, które pomagają osobom pragnącym mieć dzieci spełnić swoje marzenie. Powiat Pilski może być w tym przypadku prekursorem, ponieważ do tej pory takie programy wprowadzały w życie tylko nieliczne gminy, na przykład Chojnice. Wolą Rady Powiatu jest zapewnienie wszechstronnej pomocy mieszkańcom powiatu, którzy zmagają się z problemem bezpłodności  – informuje Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. Program będzie skierowany również do osób, które nie są związane węzłem małżeńskim. Jeżeli opracowany w Powiecie program zostanie zaakceptowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, która będzie miała dwa miesiące na ocenę projektu, Zarząd wyasygnuje pierwszą transzę na realizację programu. – Na początek będzie to kilkadziesiąt tysięcy złotych, później tę kwotę będziemy zwiększać – dodaje Starosta.   

Podczas sesji podjęto również uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Pilskiego na lata 2017-2027, a także w sprawie uchwały budżetowej na rok 2017. Ponadto Rada zmieniła uchwałę w sprawie przyznawania nagród i wyróżnień Starosty Pilskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. Odtąd nagrody mogą być przyznawane sportowcom we wszystkich kategoriach wiekowych.

Rada Powiatu w Pile wystosowała też dwa apele: pierwszy, adresowany do Marka Kuchcińskiego, Marszałka Sejmu RP, w sprawie ustanowienia roku 2018 Rokiem Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 i drugi, dotyczący utrzymania połączenia komunikacyjnego do Dolaszewa linii autobusowych nr 1 i 9. Adresatami tego apelu są: Rada Miasta i Prezydent Piły, Rada i Wójt Gminy Szydłowo oraz Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Pile.  

J K
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe