Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Pile

  • 9.09.2017, 09:13 (aktualizacja 10.09.2017 19:26)
  • J K
Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Pile
16 i 17 września w Pile odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych krwi i szpiku - dla Michałka i innych Pacjentów. Rodzina i przyjaciele Michałka liczą na zaangażowanie społeczności Piły.

Michałek jest mieszkańcem Piły. Tu żyje jego rodzina – ukochani rodzice, siostra Marcelinka, dziadkowie i kuzyni. W pilskim przedszkolu zawiera swoje pierwsze przyjaźnie. Michałek jest bardzo bystrym i samodzielnym chłopcem – mówi jego mama Kasia. Uwielbia samochody i majsterkowanie. W przyszłości chciałby zostać policjantem. 4 lipca 2017r. szczęśliwe dzieciństwo 5-latka i spokój całej rodziny przerwała choroba chłopca. Rodzice usłyszeli diagnozę – ciężka aplazja szpiku. Pomimo bardzo ciężkiej sytuacji Michał dzielnie i ze zrozumieniem znosi nawet najcięższe zabiegi. Chce wygrać walkę z chorobą. Rodzina i przyjaciele postanowili walczyć w imieniu nie tylko Michała, ale i wszystkich Pacjentów potrzebujących przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Pomóżcie! Zarejestrujcie się jako potencjalni Dawcy. Dla Was to chwila, a dla Pacjentów, to całe życie apeluje rodzina Michałka. 

Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. W akcji weźmie udział ponad 60 wolontariuszy. Pojawimy się aż w czterech lokalizacjach, aby mogli Państwo dotrzeć do nas w jak najprostszy sposób. W każdym miejscu będą przeszkolone osoby, które odpowiedzą na każde Państwa pytanie dotyczące idei dawstwa – mówi Ewa Nawrot, pracownik Fundacji DKMS.

 

Akcję wspierają także instytucje, w których odbędzie się rejestracja:

16 września 2017

Inwest-Park (wejście A), ul. Dąbrowskiego 8, Piła, 10:00 - 16:00

VIVO Piła, ul. 14-go Lutego 26, Piła, 12:00 21:00

ATRIUM Kasztanowa, al. Powstańców Wielk. 99, Piła, 12:00 – 21:00

 

17 września 2017

Inwest-Park (wejście A), ul. Dąbrowskiego 8, Piła, 10:00 - 16:00

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, ul. Złota 1, Piła,
11:00 – 17:00

VIVO Piła, ul. 14-go Lutego 26, Piła, 12:00 – 20:00

ATRIUM Kasztanowa, al. Powstańców Wielk. 99, Piła, 12:00 20:00

 

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe