Festiwal Kuchni - informacja i PARKINGI

  • 9.09.2017, 09:35
  • J K
Festiwal Kuchni - informacja i PARKINGI
Dziś na stadionie przy ulicy Okrzei w Pile odbędzie się VII Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej.

UCZESTNICY:

  1. Polski Związek Łowiecki  - promocja polskiej dziczyzny połączona z degustacją
  2. Elite Expeditions Sp. z o.o. - sprzedaż wyrobów z dziczyzny
  3. Zakłady Mięsne HS – promocja wyrobów regionalnych, degustacje
  4. OSM Łobżenica – stoisko promocyjno-degustacyjne
  5. Formacja Dźwierszno – wioska krajeńska, przejażdżki bryczką
  6. Spółdzielnia Świt Dobry – BusBurger, sprzedaż burgerów z polskich produktów, promocja połączona z degustacją pieczonego prosiaka
  7. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile – wypiek ciast z jabłkami
  8. Nadnotecka Grupa Rybacka – punkt informacyjny
  9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – punkt informacyjny
  10. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – punkt informacyjny
  11. Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego – punkt informacyjny
  12. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych – punt informacyjno-edukacyjny
  13. Wielkopolska Izba Rolnicza – punkt informacyjny
  14. LGD Krajna Nad Notecią – punkt informacyjny
  15. ULERolka – Ule Jednościenne
  16. OLOTEKA – oleje z natury
  17. Polski Związek Działkowców – prezentacja plonów i przetworów działkowców i działalności PZD
  18. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile – promocja działalności
  19. KP PSP Piła
  20. KPP Piła
  21. ZM-G ZOSP RP Łobżenica (sikawka konna)
  22. Car Vision
  23. Grupa BMW Piła
  24. Nurt Ujście - promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski
  25. Anna Fonferek - Jendrysiak - plantacja Lawendy
  26. Stowarzyszyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA - konkurs wiedzy o powiecie pilskim, sprzedaż książki "Historia Żydów w Pile"

RĘKODZIEŁO I TWÓRCZOŚĆ ARTYSTYCZNA (sprzedaż)

  1.   Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych
  2.    Związek Artystów Plastyków w Pile
  3.      Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych Jelo w Pile
  4.     PPHU "Krajna" Ceramika i Garncarstwo Dawid Jagodziński
  5.     Zdzisław Kempa – kowal
  6.     Andrzej Synoradzki – rzeźba w drewnie
  7.     Hubert Orliński – obrazy o tematyce przyrodniczej
  8.     Alojzy Kuligowski  - rzeźba w drewnie
  9.     Mirosława Czekała – wikliniarstwo
  10.     Marek Kułakowski – donice z kamienia
  11.     Marta Strzelczyk/ Anna Jóźwina/Joanna Siodła – torebki/sakiewki z filcu, biżuteria, kartki okolicznościowe
  12.     Zygmunt Karwacki – garncarstwo, koło garncarskie
  13.     Pawel Schulz – rzeźba, malarstwo
  14.     Roman Klisz – donice, skrzynie, osłonki z drewna
  15.     Marlena Dutkiewicz – haft, robótki na szydełku


WARSZTATY „Z folklorem za pan brat”

  • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile – warsztaty artystyczne inspirowane książką  Marianny Oklejak pt. „Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”, (nieodpłatne)
  • Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile – warsztaty artystyczne, (nieodpłatne)
  • Małgorzata Chomicz – warsztaty ceramiczne (nieodpłatne, sprzedaż wyrobów własnych)
  • GiwerArt – warsztaty w drewnie (odpłatne, sprzedaż wyrobów własnych)


KONKURS KUCHNI - POWIATY

  1. Miasto Poznań, Kółko Rolnicze Poznań – Szczepankowo-Spławie
  2. wolsztyński, reprezentacja Powiatu Wolsztyńskiego
  3. obornicki, Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzetuszu
  4. wągrowiecki, Koło Gospodyń Wiejskich w Oporzynie
  5. czarnkowsko-trzcianecki, Koło Gospodyń Wiejskich w Sarbi
  6. poznański, Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu
  7. turecki, Stowarzyszenie „RAZEM DLA DZIECI” w Tuliszkowie
  8. kaliski, Zespól Szkół nr 1 w Liskowie
  9. średzki, Koło Gospodyń Wiejskich w Zwoli
  10. kolski, Koło Gospodyń Wiejskich w Rzuchowie
  11. chodzieski, Sołectwo Jaktorowo
  12. złotowski, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska / Koło GospodyńWiejskich w Tranówce i Koło Gospodyń Wiejskich w Osowcu

SAMORZĄDY

  1. Powiat Pilski (balony, widokówki z okolicznościowym stemplem, Wystawa Powiat Pilski jakiego NIE Znamy)
  2. Gmina Białośliwie – KGW Włościanki (zrazy, powidła)
  3. Gmina Ujście – KG Ujście, degustacje potraw, klub hafciarki Igiełka
  4. Gmina Szydłowo – wyplatanie ozdób ze słomy, wycinanki z papieru
  5. Gmina Wyrzysk – twórcy lokalni (m.in. malarstwo, pacynki)
  6. Gmina Wysoka – Spółdzielnia Socjalna „Centrum Zabaw Przygoda”, rękodzieło, malowanie twarzy, zwierzęta z balonów

 
PANEL WYKŁADOWY (namiot konferencyjny)
12.30 Żywność lokalna promocją regionu – dr. inż. Aleksandra Swulińska-Katulska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Pracownia Produktów Lokalnych, Regionalnych i Tradycyjnych (przewodnicząca Komisji Konkursowej)
13.15 Polityka rozwoju obszarów wiejskich i ich wsparcie - Grzegorz Supron, Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”
14.00 Małe przetwórstwo w kontekście wspierania rozwoju przedsiębiorczości - Grzegorz Supron, Lokalna Grupa Działania „Krajna nad Notecią”
 

J K

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe