Pożar garaży podziemnych

  • 12.09.2017, 20:27
  • J K
Pożar garaży podziemnych mł. ogn. Marcel Szwec, OSP Szydłowo  
W dniu 12 września 2017 roku, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o pożarze garaży podziemnych w Pile przy ul. Kochanowskiego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w podziemnym garażu panuje bardzo duże zadymienie i wysoka temperatura. Po zlokalizowaniu źródła ognia przy wykorzystaniu kamer termowizyjnych strażacy w aparatach powietrznych przystąpili do gaszenia palących się wewnątrz pojazdów. Równolegle z akcja gaśniczą rozpoczęła się ewakuację mieszkańców. Łącznie ewakuowano 120 osób, które w części przewieziono do biurowca spółdzielni mieszkaniowej. Część mieszkańców pozostała na miejscu w autobusach MZK Piła podstawionych na teren akcji.  Strażacy po ugaszeniu pożaru rozpoczęli oddymianie podziemnego garażu, klatek schodowych oraz pozostałych pomieszczeń zadymionych w  całym budynku. W wyniku pożaru nie odnotowano osób poszkodowanych. Mieszkańcy w godzinach porannych mogli wrócić do swoich mieszkań

W działaniach gaśniczych trwających blisko 4,5  godziny, udział brało7 zastępów straży pożarnej z Piły oraz Szydłowa, Policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne, pracownicy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przyczynę i okoliczności powstania pożaru wyjaśnia KP Policji w Pile.

 

Opracowanie : mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła.

 

 

 

 

 

 

J K

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe