Do Autorów i Sygnatariuszy: Listu otwartego do Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka

Do Autorów i Sygnatariuszy: Listu otwartego do Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka
List do redakcji radnego Rady Miasta i Gminy Krajenka Dariusza Żurka

Z dużym zażenowaniem przeczytałem Państwa List. Jako osoba, która jest przekonana, że podstawą naszej egzystencji powinna być odbudowa silnego i suwerennego Państwa Polskiego, uważam, że sposób poparcia wyrażany przez Państwa jest nie do przyjęcia.

Ta deklaracja NIE PÓJŚCIA na referendum jest niczym innym jak pośrednim i zakamuflowanym wezwaniem do NIE WZIĘCIA udziału w demokratycznej procedurze głosowania ludowego (jakim niewątpliwie jest referendum). Jest to postawa mająca na celu ewidentne psucie Państwa, wpisująca się doskonale w jakże podobnie skutkującą inicjatywę byłego Prezydenta RP.

Z całą mocą podkreślam, że nie podważam w żadnym wypadku prawa do prowadzenia kampanii wspierającej p. Burmistrza, ale nie można tego wiązać z kwestionowaniem ładu prawnego obowiązującego w naszym kraju. Dla ścisłości dodam, że każdy ma prawo do NIE WZIĘCIA udziału, ale czym innym jest propagowanie, i pośrednie, wzywanie do takich zachowań jako wyraz…. No właśnie, jako wyraz czego? Przecież w chwili, gdy opublikowany został ten List, mamy do czynienia z oczywistą stygmatyzacją i zastraszaniem osób, które mimo wszystko chciałyby wziąć udział w tym demokratycznym akcie.

Z przykrością stwierdzam, że podpisy pod tym tekstem złożyły, wśród wielu, również osoby, które z racji pozycji, wiedzy i prezentowanych dotychczas postaw powinny zdawać sobie sprawę z konsekwencji takich działań.

Osobną sprawą są podpisy osób, które jeszcze całkiem niedawno piastowały dość prominentne funkcje i realizowały kierowniczą rolę Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej na terenie Krajenki. Towarzysze ci z autentycznym zaangażowaniem wspierali wtedy centralne władze partyjne, które zwalczały jakąkolwiek opozycję. Poza zdziwienia faktem, że funkcjonujecie Państwo w obiegu publicznym, co już jest jakimś niewytłumaczalnym kuriozum, to uważam, że straciliście szansę na godne milczenie.

z poważaniem:

Dariusz Żurek – radny Rady Miasta i Gminy Krajenka

p.s.

Zaznaczam, że wbrew rozpowszechnianym insynuacjom, nigdy nie byłem, nie jestem i mam nadzieję, że nigdy nie będę członkiem żadnej partii politycznej.

Jednocześnie przypominam, że na podstawie art. 108. § 1. Ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy: zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów.

 

contact contact
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Roan
Roan 10.05.2016, 20:50
Nie można nikogo zmusić do głosowania w referendum
gość
gość 10.05.2016, 22:12
Pewnie, że nie. Najlepiej jak wszyscy przestaniemy głosować w każdych wyborach i referendach. Głupia demokracja...
marek
marek 29.04.2016, 08:07
Każdy ma swoje przekonania i wolność ich wyrażania. Zwolennicy pana Kiteli nie idą na referendum - co innego wybory, a co innego wydarzenie o podejrzanych moralnie podstawach, oparte na pomówieniach i wyssanych z palca argumentach. Referendum? - Dziękuję, nie idę.
https://www.facebook…
GOŚĆ
GOŚĆ 11.05.2016, 22:12
zgadzam się w 100 % ,REFERENDUM W TEJ SPRAWIE TO ŻENADA ,NIE IDĘ NA REFERENDUM
zj
zj 28.04.2016, 16:21
Brawo za odwagę... Brawo
Pablito
Pablito 25.04.2016, 23:41
A ja nie idę, lubię burmistrza, podoba mi się jak gmina się zmienia, głosowałam na Stefana i uważam za słuszny bojkot referendum. Popieram naszego burmistrza. Dziękuję - NIE IDĘ na referendum.
GOŚĆ
GOŚĆ 11.05.2016, 22:13
POPIERAM ,NIE IDĘ NA REFERENDUM
Piotr
Piotr 25.04.2016, 22:04
Ludzie co wy macie za argumenty? "referendum to działanie na szkodę demokracji" no to już kwintesencja - taka wisienka na torcie w beznadziejnej argumentacji szanownych przeciwników. Albo "Każdy ma swoją wizję co jest obywatelskie, a co nie jest i jak korzystać z demokracji" równie dobrze można mieć swoją wizję zasad dobrego wychowania albo zasad ortograficznych czy matematyki - BRAWO!!
Uświadomcie sobie że są pewne aksjomaty, ale do tego wymagane jest choć "troszkę" wiedzy (o co was szanowni przeciwnicy nie posądzam).
To szok co kilku letnie pranie mózgów autorstwa PO i innych pseudo demokratów robi z ludźmi. No i to straszenie PIS-em... Ile macie lat że się dajecie na to nabierać? Nawet przedszkole w Krajence - chwała pracownikom i rodzicom przedszkolaków- się temu oparło.
A nie przepraszam to była wspaniałomyślna decyzja starosty o wycofaniu się z kontraktu (zapewne na prośbę Pana Stefana z troski o wygodny stołek i pensję której by się nie powstydził Prezydent Sopotu).
Zabieg odcinania r..a od koryta zawsze boli.
Pozdrawiam i trzymam kciuki nie za wynikiem referendum ale za frekwencją.
GOŚĆ
GOŚĆ 11.05.2016, 22:16
DUŻO NAPISANE ,ALE W OSTATECZNOŚCI SŁABE,NIE IDĘ NA REFERENDUM
gość
gość 11.05.2016, 23:41
Ktoś tu ładnie spamuje... :) Jaki burmistrz, tacy jego wyborcy ;) On też lubi powtarzać wyświechtane frazesy pod publiczkę.
Krajanka
Krajanka 8.05.2016, 23:01
Zgadzam się 100 % i właśnie dlatego wybieram się na referendum :) Nie dajcie się ludzie zastraszyć!
Dorota
Dorota 24.04.2016, 14:38
PiS i jedyna słuszna wizja wszystkiego... Pisze pan o postawie anty-obywatelskiej i uszanowaniu demokracji. Każdy ma swoją wizję co jest obywatelskie, a co nie jest i jak korzystać z demokracji. Ludzie z PiSu (przepraszam - bezpartyjni) chcą być wyrocznią w sprawach etyki, polityki, moralności. A ja wam powiem, że mam wasze "jedynie słuszne" przekonania w nosie, bo mam własne. Mam otwarte oczy i widzę jak "w imię demokracji" w oparciu o kłamstwa chcecie odwołać burmistrza, z którego większość jest zadowolona, bo najzwyczajniej w świecie pracuje bardzo dobrze, a gmina się kwitnie. Takie gierki to jest obywatelskość? Tak powinni działać młodzi ludzie? Dla mnie to referendum to zaprzeczenie obywatelskości i działanie na szkodę demokracji. Macie niestety prawo do tego, ale nie odbierajcie nam prawa do innych poglądów i obrony burmistrza, bo to jest tak obłudne, że głowa mała. To burmistrz jest atakowany stekiem bzdur, a nie wy. Co za ludzie... Ja nie idę na te głupie głosowanie i wszystkim moim znajomym mówię to samo. Prawda sama się obroni, ja trzymam za pana Kitela kciuki.
mi zależy
mi zależy 8.05.2016, 23:04
A co jest kłamstwem?? Skoro pani zarzuca inicjatorom referendum kłamstwo to proszę je wskazać.
kłamczuszek
kłamczuszek 11.05.2016, 19:59
kłamstwo wykazane http://www.pzl24.pl/…
Krajanka
Krajanka 11.05.2016, 23:51
A czytałeś/czytałaś całe uzasadnienie?:)
Darek Żurek
Darek Żurek 25.04.2016, 09:28
Przykre, że pan/pani Dorota nie przeczytał/a dokładnie mojego wpisu. pozdrawiam
Dorota
Dorota 25.04.2016, 19:44
Przeczytałam bardzo dokładnie i najzwyczajniej w świecie się nie zgadzam. Czy jeszcze moge mieć do tego prawo? Omija pan nieprawdziwe argumenty inicjatorów i zasłania się demokracją. Dla mnie burmistrz został demokratycznie wybrany i jeśli ktos chce zająć jego miejce, niech startuje w wyborach a nie organizuje referendum. Zna pan argumenty za referendum? Zgadza się pa z nimi? Czy promują postawę obywatelską? 95% podpisów to pewnie osoby które nigdy na burmistrza nie głosowali więc od zawsze byli jego przeciwnikami. Bo przeciwników nawet patrząc po wyborach jest jeszcze więcej. Więc co to za osiągniecie, ze podpisali się pod listą przeciw? Niezadowoleni zawsze się znajdą. I nie rozumiem waszego uczucia stygmatyzacji - jesteście przeciwni, idźcie sobie na referendum, zagłosujcie, a nam dajcie żyć i nie wciskajcie swoich ideologii... Również pozdrawiam.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 25.04.2016, 23:16
Nawoływanie do bojkotu referendum jest psuciem demokracji. Tego dotyczy wpis radnego Żurka. Nawet Pani Dorota dostrzega ten fakt. Napisała wszak "jesteście przeciwni, idźcie sobie na referendum". Idziesz-jesteś przeciwny! Czy nie nie ma tu stygmatyzacji? A może idę i głosuję za pozostawieniem burmistrza Kiteli? Dlaczego nie zakłada Pani takiej ewentualności? Na koniec przypominam, że frekwencja w wyborach wynosi z reguły około 50%. W 2014 roku Stefan Kitela uzyskał poparcie nieco ponad 30% uprawnionych do głosowania. Daje to wynik 80%. Do zastraszenia pozostaje jeszcze około 5-10% i...można odtrąbić sukces. Poparcie rzędu 90%. Niemal jak za komuny. Okresowi jakże bliskiego niektórym orędownikom apelu.
Darek Żurek
Darek Żurek 25.04.2016, 22:22
Czyli, kto chce, to może iść na referendum? Dziękuję, o to właśnie chodzi, aby każdy mógł zadecydować samodzielnie. Pozdrawiam
abc
abc 23.04.2016, 07:34
No niestety utwierdzilam sie w fakcie ze majac swoje-inne zdanie niz wiekszosc zostajemy atakowani.Panie Darku ciesze sie ze ma Pan odwage robic swoje.Padla propozycja zlozenia mandatu przez Pana,a wydaje mi sie ze to Pan powinien zostac a reszta isc...



Krajanka
Krajanka 8.05.2016, 23:21
Jestem przekonana, że jest dużo więcej osób chcących wziąć udział w referendum ( niż wskazuje na to np. ilość polubień facebookowej strony referendum) , ale część osób została po prostu zastraszona. Krajenka to jednak niewielka społeczność i nic dziwnego, że mieszkańcy boją się stygmatyzacji, ewentualnych konsekwencji które mogą wniknąć dla nich lub bliskich, jeśli zwiększą frekwencję referendum.. Nie dajmy sobie jednak odebrać wyboru! Panie Darku, w przeciwieństwie do środowiska PO, jest pan prawdziwym strażnikiem demokracji :) Dobrze wiedzieć, że w naszej radzie są osoby dla których ważne są idee, a nie partykularne interesy.
Złóż mandat panie darku
Złóż mandat panie darku 23.04.2016, 00:46
Panie Żurek, jeśli ta władza panu nie odpowiada, to kiedy złoży pan mandat radnego?
&&&&
&&&& 28.04.2016, 21:24
No chyba to nie Pan Darek powinien składać mandat,bo niby za co?Za to ,że ma swoje zdanie i nie boi się go wypowiadać publicznie?Brawo Panie Darku!!!!!
abc
abc 22.04.2016, 21:34
Ulotka wydana przez naszego włodarza co raz bardziej przekonuje mnie do tego ażeby IŚĆ na referendum.
olo
olo 22.04.2016, 22:42
Zwolennicy nie idą, bo nie chcą robić frekwencji w tej farsie. Demokracja daje prawo wyboru.
Marta
Marta 10.05.2016, 22:16
Demokracja to rządy ludu. A rządy mają miejsce wtedy, kiedy ktoś decyduje się oddać swój głos. Demokracja to nie bierność. To co reprezentują zwolennicy burmistrza to co najwyżej lemingizm.
Marek
Marek 22.04.2016, 21:45
A mnie utwierdziła żeby NIE IŚĆ!
cab
cab 22.04.2016, 20:58
To juz nie chodzi chyba nawet o to,czy ktos popiera referendum czy nie.Kazdy ma prawo wyboru.Wiemy przeciez doskonale ile to nie zrobil burmistrz bo ulotek i biuletynow wydana sporo.Chodzi o to ze dzialania zwolennikow Pana burmistrza sa skandaliczne.Nie mozna w ten sposob traktowac DEMOKRACJI.
Jan
Jan 22.04.2016, 20:47
Jaki jest Pana pogląd na ideę referendum? Czy uważa Pan, że powody były wystarczające do zorganizowania referendum? Wiem, że nie poparł Pan tego przedsięwzięcia.
Darek Żurek
Darek Żurek 22.04.2016, 21:02
W sytuacji, gdy organizatorzy spełnili wymagania proceduralne (zebrali podpisy), mimo wszystko należy uszanować ich postawę obywatelską. Przecież zebranie tej ilości podpisów jest ich dużym sukcesem. Okazuje się, że grupa osób, które nie we wszystkim zgadzają się z Burmistrzem jest dość znaczna. A jeśli chodzi o meritum sprawy, to tak się składa, że wszyscy mówimy o DEMOKRACJI, ale często traktujemy ją bardzo instrumentalnie i jeśli jej procedury nie są czasami zgodne z naszymi poglądami czy ocenami, to je kwestionujemy. W tym przypadku byli ludzie, którzy uznali, że takie powody są. Mój głos nie ma tu nic do rzeczy.
Marta
Marta 22.04.2016, 21:43
Na trzeźwo tego artykułu niestety nie byłam w stanie przeczytać i zrozumieć, 0,7 pomogło. Nowomowa PiS i tyle.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 22.04.2016, 23:56
Tylko proszę po tym 0.7 nie prowadzić samochodu. Można dostać lub stracić mandat:)
Marta
Marta 23.04.2016, 06:19
Dziękuję za troskę. Do Holandii na ogórki jeżdżę z firmą przewozową.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 22.04.2016, 20:42
Cenny głos w dyskusji nad stanem demokracji w małych miejscowościach. Jestem zaskoczony, że rządzący miastem nawołują obywateli do...bierności! Nie opowiadam się po żadnej ze stron. Uważam jednak, że każdy katolik powinien głosować! Zgodnie z sumieniem!
Mi
Mi 11.05.2016, 22:28
Jeżeli się pan nie wypowiada po żadnej ze stron ,po co pisze komentarze?
x
x 12.05.2016, 10:05
za trudne, prawda ....
???
??? 23.04.2016, 02:57
A ateiści i wyznawcy pozostałych religii? Mogą? Czy jednak powinni siedzieć cicho w domu?
Marek
Marek 22.04.2016, 21:44
Panie Tomasz już wszyscy wiedzą, że przez Pana bezpartyjność przemawia PiS.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 22.04.2016, 22:06
Szanowny Panie, zachęcam do podpisywania postów. Mógłbym wówczas ocenić Pana bezpartyjność:). Dodam, że nie jestem członkiem PiS. Nigdy nie byłem. W Krajence nie ma nawet struktur tej partii. Nie jestem również w grupie inicjującej referendum. Nie podpisałem wniosku o przeprowadzenie referendum. Popieram natomiast głos radnego Dariusza Żurka (bezpartyjny). Nie wolno bowiem stygmatyzować ludzi i zniechęcać ich do udziału w wyborach.
Marek
Marek 22.04.2016, 23:07
A nie umie Pan czytać? Przecież Marek to moje imię.
Piotr Tomasz
Piotr Tomasz 22.04.2016, 23:53
Niewątpliwie posiada Pan także nazwisko. Życzę więcej odwagi.
Alina
Alina 22.04.2016, 23:03
Ta bezpartyjność jest bardzo PiSowska!
abc
abc 22.04.2016, 19:51
Panie Darku dziekuje ze jako Radny w naszej gminie jest Pan nadal CZŁOWIEKIEM.Dziekuje za te słowa bo juz tracilam wiare w ludzi w naszym miasteczku.
Darek Żurek
Darek Żurek 22.04.2016, 20:27
To mój obowiązek. Ślubowałem pracować dla mieszkańców
Ale się uśmiałam
Ale się uśmiałam 22.04.2016, 21:44
Niezły żart! :-)
mi zależy
mi zależy 8.05.2016, 23:37
Żal mi was ludzie... Ale co tam... Czego rozum nie rozumie, tego sercu nie żal... Idźcie na grilla, napijcie się piwka.. Będzie można wami łatwiej manipulować. Panie Darku, niech się pan tylko nie przejmuje tymi komentarzami. Z takiej niewoli umysłowej nie tak łatwo się wyzwolić.
abc
abc 22.04.2016, 20:38
Szkoda że nie wszyscy maja takie samo poczucie obowiazku.osobiscie uwazam ze w Krajence przyszedł czas na zmiany.Nasza gmina(osoby na najwyższych stanowiskach)sa co raz bardziej negatywnie nastawieni do "zwyklego"mieszkanca.Pozdrawiam Pana Panie Darku i zycze duzo dobrego.
Darek Żurek
Darek Żurek 22.04.2016, 20:42
Dziękuję! Z wzajemnością -pozdrawiam
Mariano
Mariano 24.04.2016, 16:03
Panie Darku niech Pan dalej walczy jestem dumny że na Pana głosowałem krajenka jest niezle skłócona.Szkoda ,że Pleban się w to w mieszał
Mi
Mi 11.05.2016, 22:38
"Pleban"jak mówisz,ma również prawo wypowiedzieć swoje poglądy,jak wszyscy przeciwnicy burmistrza Stefana Kiteli mówią ,żyjemy w państwie demokratycznym i państwie wolnego słowa ,dlaczego negować poglądy księdza ,nie rozumiem
Inka
Inka 24.04.2016, 19:08
Skłócona jest ale nie przez burmistrza tylko przez tych którzy łazili po domach i opowiadali kłamstwa na jego temat. Mam nadzieje że będą mieli za to jakieś konsekwencje. Szkoda dobrego człowieka. Ciesze sie ze ksiądz poparł burmistrza bo to tylko pokazuje że prawda jest po stronie pana Kitela. Nie ide głosować. Zagłosuje za 2 lata jeszcze raz.
Mi
Mi 11.05.2016, 22:33
ja też ,jestem dumna z takiego włodarza miasta
mi zależy
mi zależy 8.05.2016, 23:41
Jakie kłamstwa, jeśli można wiedzieć? Konkrety proszę.
kkk
kkk 24.04.2016, 20:59
Kościół i polityka to dwie różne bajki....nie można ich ze soba łączyć.Ciekawe czemu zawsze jest zle jak Kosciol w polityke sie miesza a teraz jest dobrze.Popieram Pana Darka i szkoda ze mało jest takich ludzi.
Mi
Mi 11.05.2016, 22:39
kkk ,czyżby KU Kluk Klan ?

Pozostałe