Kolejne 9,5 mln na sport – nowa sala sportowa na Osiedlu Górne

  • 29.01.2017, 14:47 (aktualizacja 29.01.2017, 14:52)
  • J K
Kolejne 9,5 mln na sport – nowa sala sportowa na Osiedlu Górne
Sala gimnastyczna z zapleczem, nowe boisko sportowe i zagospodarowanie terenu przyległego do nich to zadania, które podczas najbliższej sesji Rady Miasta Piły zostaną wpisane do budżetu. Dzięki temu od 1 września 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 3 będą mogli się cieszyć z nowych obiektów sportowych.

Konferencja w tej sprawie odbyła się dzisiaj w Zespole Szkół nr 3. W spotkaniu na ten temat oprócz prezydenta Piotra Głowskiego uczestniczyli również: Beata Dudzińska – zastępca Prezydenta Miasta Piły, Ewelina Ślugajska - skarbnik Gminy Piła, Grzegorz Mąka – dyrektor Zespołu Szkół nr 3 oraz panowie Włodzimierz Bystrzycki i Jacek Bogusławski – radni Rady Miasta Piły.


Wpisując to zadanie do budżetu spełniamy kolejną obietnicę, która wraz z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 wpisuje się w proces zdecydowanej poprawy jakości życia mieszkańców. Inwestycja będzie kolejnym narzędziem z  zakresu wspierania sportu dzieci i młodzieży – na czym szczególnie nam zależy – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski

Po wtorkowej sesji ogłosimy procedurę przetargową, która umożliwi nam wyłonienie wykonawcy tej inwestycji. Proces ten powinien zakończyć się najpóźniej w maju br. Jego efektem będzie przekazanie wyłonionemu wykonawcy placu budowy. Łączny koszt prac wyniesie około 9,5 mln zł. Zadanie wpisane jest na listę w ramach dofinansowania ze środków ministerialnych w formie refundacji pieniędzy – powiedziała Ewelina Ślugajska – skarbnik Gminy Piła.

Cieszę się, że zaczyna się realizacja tego o czym wszyscy marzyliśmy. Ten obiekt niedługo zmieni się nie do poznania – nie krył radości radny Włodzimierz Bystrzycki.

Bardzo cieszymy się, że ten nowoczesny obiekt powstanie. Wejdziemy z nim w nową epokę. Będziemy mieli pełne zaplecze, z którego skorzystają dzieci, które będą głównym użytkownikiem wybudowanej sali – mówił Grzegorz Mąka – dyrektor Zespołu Szkół 3.

Bartek Mirowski
Asystent Prezydenta Miasta Piły 

J K

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe