Edukacja w szkole „Czad i ogień - obudź czujność”.

  • 29.01.2017, 14:55
  • J K
Edukacja w szkole  „Czad i ogień - obudź czujność”.
W dniu 20 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile odbyło się spotkanie blisko 100 osobowej grupy uczniów i nauczycieli ze strażakami z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Czad i ogień - obudź czujność”. Na spotkaniu przedstawiono zagadnienia związane z zagrożeniem pożarowym i zatruciem tlenkiem węgla w miejscu zamieszkania.

W trackie wizyty w szkole zaprezentowany został sprzęt ratowniczy jaki znajduje się na wyposażeniu pilskich strażaków oraz film edukacyjny pt: „Pożar komina”,  dostępny na stronie www.pila.psp.wlkp.pl . Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał ulotki informacyjne dotyczące zagrożeń związanych z sezonem grzewczym, a w szczególności zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla potocznie zwanym „cichym zabójcą”.

Opracowanie: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Zdjęcia: str. Jarosław Jerzakowski, Emil Bobrowski

J K

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe