Spotkanie Sołtysów Powiatu Pilskiego.

  • 8.02.2018, 10:23 (aktualizacja 08.02.2018 11:19)
  • Kamil Ceranowski
Spotkanie Sołtysów Powiatu Pilskiego.
W Ujściu zorganizowano Spotkanie Sołtysów Powiatu Pilskiego. Gospodarzem spotkania był Powiat Pilski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Urząd Miasta i Gminy Ujście

Na spotkanie przybyli sołtysi z wszystkich gmin powiatu pilskiego,wójtowie i burmistrzowie oraz przedstawiciele samorządu powiatowego: Stanisław Wełniak z-ca przewodniczącego Rady Powiatu w Pile, Jerzy Wiesiołek członek Zarządu Powiatu w Pile, Stefan Piechocki, wicestarosta pilski. Na spotkanie przyjechał też Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jan Pikulik, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Tematy, które poruszono na spotkaniu dotyczyły możliwości pozyskania środków na inwestycje jak i przedsięwzięcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, oraz z budżetu Województwa Wielkopolskiego.
Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Robert Krysztofiak, naczelnik Wydziału Wdrażania i Pomocy Technicznych w Departamencie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWW, zaprezentował program „Pozyskiwania środków finansowych przez gminy, sołectwa oraz organizacje pozarządowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w 2018 roku.
Dariusz Młynarczyk, z-ca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, omówił z kolei finansowanie projektów na obszarach wiejskich, a Rafał Gil, z-ca dyrektora Departamentu Gospodarki Mieniem, przedstawił możliwości pozyskania środków na rozwój inicjatyw społecznych i gospodarczych jeszcze z innych źródeł.

Jarosław Maciejewski, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego mówił o znaczeniu współpracy sołtysów z burmistrzami i wójtami gmin. Apelował do powołania stowarzyszenia sołtysów na terenie powiatu pilskiego. Głos zabrał Robert Gotowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii, który przedstawił bieżącą sytuację dotyczącą ASF, na terenie powiatu pilskiego.
Sołtysi i przedstawiciele władz gminnych otrzymali wiele cennych informacji dotyczących możliwości pozyskania pieniędzy na poprawę komfortu życia mieszkańców wsi. Dowiedzieli się skąd i jak pozyskać środki na przykład na modernizację świetlic, budowę plenerowych siłowni, czy modernizację zbiorników wodnych.
Z programu „rozwoju obszarów wiejskich” można też czerpać pieniądze na lokalne imprezy. Powiat skorzystał z nich, organizując w ubiegłym roku „VII Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej”, który był ogromnym wydarzeniem kulturalno- rekreacyjnym w Pile.

Kamil Ceranowski

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe