Wszyscy możemy być astronomami

  • 22.10.2016, 11:51
  • J K
Wszyscy możemy być astronomami
20 października, w Audytorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, odbyła się uroczysta inauguracja szóstego już roku Akademii Młodych Odkrywców.

Honorowy Patronat nad Akademią objął tradycyjnie Rektor PWSZ w Pile - prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski, który pogratulował dzieciom chęci do nauki i życzył im„powodzenia w dalszym zgłębianiu tajemnic nauki, czerpaniu garściami z owoców wiedzy 
oraz inspirującej zabawy w studiowanie”.

Zgodnie z akademicką tradycją Młodzi Odkrywcy, w biretach, złożyli uroczyste ślubowanie. Podczas uroczystej immatrykulacji nowi studenci otrzymali z rąk Rektora indeksy, potwierdzające ich przynależność do braci studenckiej, w których będą zbierać podpisy wykładowców i uzyskiwać zaliczenia.

Po części oficjalnej nadszedł czas na pierwszy wykład nowych żaków. 

O tym, że wszyscy możemy być astronomami, przekonywał Karol Wójcicki (popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny; twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage 
„Z głową w gwiazdach” na Facebooku; współpracownik Gazety Wyborczej; prowadzący programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo; w latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik; 
organizator jednych z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba oraz wielu innych imprez popularnonaukowych).
Karol Wójcicki w niezwykle obrazowy sposób przekonał dzieci, że same mogą rozpocząć przygodę z nauką już teraz. Pokazał jak mogą one wspomóc badaczy w odkrywaniu nowych gwiazd. 
A wszystko zaczyna się od spojrzenia nocą w niebo… 

Więcej informacji na: www.amo.pwsz.pila.pl

J K

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe