Spotkanie z młodzieżą z Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego.

  • 05.10.2016, 17:21 (aktualizacja 05.10.2016, 17:54)
  • J K
Spotkanie z młodzieżą z Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego.
4 października b.r. Prezydent Piotr Głowski spotkał się z młodzieżą z Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego w Pile.

Było to interesujące i pouczające dla obu stron spotkanie. Uczniowie przygotowali ciekawy filmik – prezentację, w której zadali Prezydentowi nurtujące ich pytania, mówili także o tym co w Pile im się podoba oraz co powinno się zmienić i dlaczego. Z kolei podczas swojego wystąpienia Piotr Głowski przedstawił wizję smart city – wyznaczającego kierunek w jakim władze miasta chcą aby Piła podążała w najbliższych latach.

Pytania młodzieży były ciekawe, czasem trudne, za każdym razem istotne dla rozwoju i przyszłości naszego miasta. Uczniowie pytali m.in. o to czy są szanse aby Piła została miastem na prawach powiatu, kiedy powstanie skateplaza w Pile, na co w głównej mierze wydawane są pieniądze unijne oraz jakie inwestycje powstaną w najbliższym czasie w naszym mieście.  Wielu uczniów mówiło o konieczności rozbudowy sieci dróg rowerowych w Pile, o rozbudowie Aquaparku a nawet o potrzebie zagospodarowania pilskiego lotniska. Tematy powyższe stały się przyczynkiem do ciekawej dyskusji i wymiany poglądów.

Podczas wizyty mieliśmy także okazję być świadkami ciekawej inicjatywy salezjańskiej placówki. Jak się okazało na długiej przerwie uczniowie tańczą wspólnie na korytarzu – jest to zajęcie dobrowolne, któremu uczniowie, a także niektórzy nauczyciele chętnie się oddają, pozwalające się zrelaksować i oderwać na chwilę od nauki, jednocześnie niezwykle potrzebne i odstresowujące.

Dyrekcja szkoły wraz z proboszczem i Prezydentem ustalili aby takie spotkanie jak dzisiaj, stało się pewnego rodzaju zywczajem i odbywało się przynajmniej raz w roku, a także za każdym razem gdy uczniowie taką potrzebę wyrażą.

Dziękujemy za ciepłą gościnę i przyjazną atmosferę której mogliśmy dzisiaj doświadczyć.

J. Oburota

 

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe