Bądecz ugościł starostę

  • 11.10.2016, 19:06 (aktualizacja 11.10.2016, 23:52)
  • J K
Bądecz ugościł starostę
Nauczyciele i uczniowie z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bądeczu (gmina Wysoka) po raz kolejny zorganizowali „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”. Tym razem z zaproszenia skorzystał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Wizyta pana starosty miała kilka punktów kulminacyjnych. Najważniejsze było spotkanie z dziećmi, podczas którego nasz gość opowiadał o karierze samorządowej i wciąż trwającej przygodzie ze sportem. Później, już na poważnie, pan starosta rozmawiał z nauczycielami o niejasnej sytuacji w oświacie i problemach trapiących szkoły – informuje Zuzanna Kochaniec, dyrektor placówki w Bądeczu, która wkrótce otrzyma godnego patrona: Polskich Olimpijczyków.

Szkołę w Bądeczu odwiedzili już między innymi Maciej Lepiato, dwukrotny mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż oraz Magdalena Bachmatiuk, pilanka, która przed kilkoma laty dominowała w trójskoku (grupa osób niesłyszących). Eligiusz Komarowski to sędzia klasy międzynarodowej w boksie, przed którym duża szansa na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Podczas spotkania starosta dołączył do akcji „Dorośli czytają dzieciom”, prezentując najmłodszym „Bajkę o słońcu” autorstwa Elizy Piotrowskiej.

- Jestem bardzo wdzięczny za zaproszenie i tak serdeczne przyjęcie. Było to dla mnie wyjątkowo miłe przeżycie. Chciałbym, aby dzisiejsze spotkanie pomogło dzieciom zapamiętać, że Bądecz i Wysoka  znajdują się w powiecie pilskim. I że warto mieć w życiu pasję, która dodaje sił do działania – mówi Eligiusz Komarowski.  

 Agnieszka Matusiak

Zastępca Dyrektora Wydziału

Promocji, Kultury i Współpracy Samorządowej

 

J K

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe