Protest ZNP w Poznaniu

  • 11.10.2016, 21:03
  • J K
Protest ZNP w Poznaniu
W poniedziałek 10 października Związek Nauczycielstwa Polskiego zorganizował manifestacje w całym kraju. Nauczyciele protestowali przeciw planowanym przez MEN zmianom w systemie edukacji. Najważniejszą reformą ma być likwidacja gimnazjum i powrót do 8-letniej szkoły podstawowej oraz 4-letniej szkoły średniej.

Poznański protest odbył się pod urzędem wojewódzkim. Obok nauczycieli i pracowników oświaty  z całego regionu wzięli w nim udział politycy, samorządowcy i rzesze mieszkańców Poznania szczególnie zaniepokojonych zmianami , jakie dotkną ich dzieci.

Polskie Stronnictwo Ludowe, od początku sprzeciwiające się planom Pani Minister Anny Zalewskiej, konsekwentnie poparło protest nauczycieli. Podczas poznańskiej manifestacji PSL reprezentował Poseł na Sejm RP  Krzysztof Paszyk, który w  swoim wystąpieniu odniósł się do propozycji zmian w systemie edukacyjnym:

- Edukacja wymaga ewolucji a nie rewolucji. Reforma Minister Zalewskiej ma znamiona tej drugiej. W szkole podstawowej i w gimnazjum potrzeba dziś większej liczby lekcji języków obcych, mniejszej liczebności klas, darmowych posiłków dla uczniów, a nie zmiany tablic z gimnazjum na szkołę powszechną.

Trzeba dodać, że w podpisanym 15 września, dziesięciopunktowym porozumieniu PSL i ZNP zapisano m.in., że: „Najwyższym dobrem dla szkoły i nauczycieli jest dobro dziecka. Dla dobra dzieci i rodziców szkoła musi być instytucją stabilną” oraz, że „System edukacji nie może podlegać koniunkturalnym i politycznym zmianom. Jego kształt i działanie powinno być niezależne i stałe, dające dzieciom, młodzieży i rodzicom poczucie pewności oraz przewidywalności”.

 

 

 

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 11.10.2016, 22:56
To "Pilska" daje teraz newsy z Poznania?
Piekny
Piekny 12.10.2016, 09:25
Nie popieram komuchów z ZNP i jej przewodniczącego, który jest zakodowanym bojówkarzem starego stanu III RP ale osią wydarzeń wokół protestu był Poznań. Poznań to nasza stolica województwa. Pytanie po co promować Paszyka?

Pozostałe