Zielone światło dla ŚCIEŻKI ROWEROWEJ Szydłowo-Dolaszewo!!!

  • 14.10.2016, 17:46
  • J K
Zielone światło dla ŚCIEŻKI ROWEROWEJ Szydłowo-Dolaszewo!!!
Społeczny projekt mieszkańców naszej gminy, podpisany przez blisko 1500 osób, doczeka się realizacji.

Po długim okresie negocjacji zostały przedstawione założenia dotyczące budowy ścieżki. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego na spotkaniu w Urzędzie Gminy zaprezentowali koncepcję budowy tego szlaku. Gmina Szydłowo zostanie połączona z Miastem Piła tym atrakcyjnym ciągiem komunikacyjnym.

Zaproponowany podział zadań jest bardzo korzystny dla naszej gminy. Samorząd wojewódzki sfinansuje inwestycję oraz weźmie na swoje barki utrzymanie ścieżki. Po stronie gminy jest wykup gruntów pod ścieżkę (niecały hektar), oraz podział działek. Urzędnicy gminni muszą się zmobilizować do intensywnej pracy w tym temacie, żeby zdążyć jak najszybciej wykupić grunty. Wtedy województwo będzie mogło rozpocząć swoje zadanie. Szacuje się, że w styczniu ma ruszyć przetarg na dokumentację, na koniec 2017 szacuje się rozpoczęcie budowy, zakończenie w 2018 r.

Ścieżka będzie usytuowana po prawej stronie, jadąc z Szydłowa do Piły za szpalerem drzew. Zaproponowano nawierzchnię bitumiczną, co jest dobrą wiadomością dla rowerzystów. Ciąg swój początek będzie miał przy wiadukcie. Będzie łączył się ze ścieżką w Dolaszewie przy ogrodach działkowych. Szacunkowy koszt inwestycji wyniesie 1,5 mln złotych po stronie WZDW.

To nie wszystko! Owocne negocjacje skutkują dwoma kolejnymi inwestycjami, jakie zrealizuje Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Rozpoczynają się prace nad przebudową skrzyżowania w Dolaszewie. Do końca roku ma zostać przygotowany projekt. Rzutem na taśmę udało się przekonać przedstawicieli województwa do wykonania odwodnienia, dzięki któremu mieszkańcy Leśnej Podkowy nie będą podtapiani podczas intensywnych opadów.

Dzięki przychylności samorządu wojewódzkiego w Szydłowie zaoszczędzimy pieniądze na funduszu sołeckim, które miały zostać przeznaczone na budowę chodnika wiadukt – ul.Sportowa. Czy tym razem uda się przegłosować zaproponowane na zebraniu, odrzucone inwestycje upiększające naszą wieś i wpływające na podniesienie poziomu integracji? Są nimi: postawienie wiaty na przygotowanym terenie koło stawu, oświetlenie chodnika koło stawu, zakup parasoli, stołów i ławek piknikowych, zakup krzewów ozdobnych, zakup kosiarki samojezdnej. Po zrealizowaniu tych propozycji teren koło stawu będzie kompleksowo przygotowany na organizację imprez i wydarzeń integrujących mieszkańców naszej gminy i wsi oraz będzie im służył do wypoczynku i aktywnej rekreacji. Już teraz wydaje się, że przyszłe zebranie wiejskie, przyciągnie jeszcze więcej mieszkańców od zebrania wrześniowego.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim dyrektor WZDW Paweł Katarzyński, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mirosława Rutkowska Krupka, Wójt Gminy Szydłowo Dariusz Chrobak, pracownicy urzędu Tadeusz Walasek, Mirosław Przygocki, Agnieszka Nakoneczna, Radosław Ksycki oraz Radni Tomasz Biniek, Mieczysław Dubowy i Tobiasz Wiesiołek reprezentujący jednocześnie komitet społeczny budowy ścieżki.

W tym miejscu należy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę podpisów oraz wszystkim, którzy na wniosku się podpisali. To jest nasz wspólny sukces!!

Tobiasz Wiesiołek

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe