Wspólnie świętujmy odzyskanie niepodległości!

  • 03.11.2016, 19:11 (aktualizacja 03.11.2016, 19:20)
  • J K
Wspólnie świętujmy odzyskanie niepodległości!
Biało – czerwone barwy ponownie zdominują ulice miast i wsi w całej Polsce. Rzecz jasna, uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości nie ominą powiatu pilskiego.

W Pile bardzo serdecznie zapraszamy na nasze sztandarowe propozycje: Bieg Niepodległości oraz Niepodległościowy Koncert Muzyki Polskiej. – Przygotowania do obu wydarzeń trwają od wielu tygodni. Robimy wszystko, żeby każde z nich zostało zorganizowane na najwyższym poziomie. Liczymy na Państwa obecność i zachęcamy do wspólnego, radosnego świętowania niepodległości! – zachęca Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Bieg Niepodległości odbędzie się w Pile po raz dziesiąty. Pierwsza edycja przypadła na 2007 rok i – podobnie jak kolejna – adresowana była wyłącznie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Z sezonu na sezon impreza nabierała rozmachu, otworzyła się na innych uczestników i biła kolejne rekordy frekwencji. 11 listopada 2015 roku wyścig na dystansie przeszło sześciu kilometrów ukończyły 653 osoby. Tym razem namawiamy do udziału nie tylko biegaczy, ale również dzieci oraz miłośników nordic walking. Każdy powinien znaleźć odpowiednią rozrywkę dla siebie. A jeśli ktoś biec nie może lub nie chce, zachęcamy do posmakowania wyjątkowej atmosfery Biegu Niepodległości i kibicowania uczestnikom. Serdecznie zapraszamy od 9:30 na stadion przy ulicy Okrzei w Pile, a wcześniej do skorzystania z elektronicznych zapisów pod adresem: www.inetsport.pl.

Po emocjach związanych ze sportem, czeka nas jeszcze Niepodległościowy Koncert Muzyki Polskiej. I w tym przypadku zbudowaliśmy tradycję, która doczekała się pierwszego, na razie skromnego jubileuszu. Ale wierzymy, że będą kolejne. O godzinie 16:00 pilskie Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, również mieszczące się przy Okrzei, wypełnią wspaniałe dźwięki i niezapomniane utwory, serwowane obecnym przez Chór Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Oczywiście, obecni będą nie tylko słuchać: wzorem lat poprzednich, znów nadarzy się sposobność do wspólnego śpiewania. Śpiewniki już są drukowane.

Będziemy zaszczyceni, jeśli 11 listopada zechcą Państwo świętować odzyskanie niepodległości wspólnie z nami! Do zobaczenia!

 

 

 

J K

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe