Zagospodarowanie kwartału ulic Bohaterów Stalingradu, Kilińskiego, Śródmiejskiej i Sikorskiego.

  • 14.11.2016, 18:40 (aktualizacja 14.11.2016, 18:45)
  • J K
Zagospodarowanie kwartału ulic Bohaterów Stalingradu, Kilińskiego, Śródmiejskiej…
Podczas spotkania z mediami 9 listopada b.r. przedstawiony został mieszkańcom projekt zagospodarowania terenu wokół kwartału ulic Bohaterów Stalingradu, Kilińskiego, Śródmiejskiej i Sikorskiego.

„Ponieważ jest to miejsce w którym miasto ma swoje obowiązki w zakresie zapewnienia dojazdu do nieruchomości, to pomimo iż nie lubię tego robić i nie jest to rozwiązanie optymalne, zdecydowaliśmy iż wkroczymy tam tzw. zridem (decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej) czyli programem który jest wykorzystywany przy budowie autostrad” – powiedział na konferencji prezydent Piotr Głowski. 

Nie udało się bowiem rozwiązać sprawy polubownie. „W całym postępowaniu sądowym które toczyło się od 2010 roku i w którym brało udział 5 wspólnot mieszkaniowych, co oznaczało ponad 250 uczestników postępowania, sąd z uwagi na śmierć niektórych uczestników musiał to postępowanie zawiesić, a następnie po roku umorzyć” – wyjaśnia Julita Grzegrzółka , dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Piły.

Przygotowana została wersja organizacji terenu z wjazdem od strony ulicy Sikorskiego na teren posesji. Wjazd ten zostanie wykonany na koszt gminy Piła, następnie gmina wybuduje drogę oraz miejsca postojowe. Rozwiązanie to tak naprawdę sankcjonować będę sytuację która uprzednio, przed wykupem nieruchomości, istniała w tym miejscu. Aby mieszkańcy mieli również swój wkład w tę inwestycję gmina zaproponuje zrzeczenie się roszczeń odszkodowawczych.

J K

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe