Schody „które uczą”

  • 29.11.2016, 08:55 (aktualizacja 29.11.2016, 09:00)
  • J K
Schody „które uczą”
Schody w Zespole Szkół Nr 3 na osiedlu Górnym w Pile zyskały zupełnie nowy wymiar. Dzięki prostemu rozwiązaniu, krótkim hasłom a jednocześnie niebanalnej formie ich prezentacji, dzieci i młodzież mają możliwość każdego dnia utrwalania zasad postępowania w kryzysowej sytuacji. Każdy z jedenastu stopni, to jeden punkt z informacją jak ratować ludzkie życie. Pomysłodawcą i realizatorem nietypowego pomysłu jest Jacek Bogusławski, Radny Rady Miasta w Pile. To on ufundował instalację i doprowadził do realizacji projektu. Jak sam przyznaje, dodatkowej inspiracji do zrealizowania kiełkującego pomysłu dała mu dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3 w Pile.

- Dyrekcja szkoły, gdy tylko zaprezentowałem pomysł, załapała bakcyla i była pełna zapału, bym mógł jak najszybciej zrealizować tę prostą, choć nietypową instalację - mówi Jacek Bogusławski. - Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy powinno się wpajać od najmłodszych lat. Dlatego pomyślałem, aby te zasady w kilku punktach umieścić na często uczęszczanych schodach szkolnych. Nasz projekt zaczęliśmy od Zespołu Szkół Nr 3 i na tej placówce nie skończymy – dodaje.

 

- Pomysł na tę instalację w szkole od razu nam się bardzo spodobał i z naszej strony była pełna aprobata dla realizacji projektu. Wpajanie dzieciom i młodzieży wartości, dobrych postaw, a z takimi mamy do czynienia w przypadku umiejętności udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, jest przecież elementarną częścią wychowania. Gdy pojawia się pomysł nieco mniej sztampowej formy przekazania młodym ludziom ważnych informacji, to zawsze warto się takim ideom przyjrzeć i je wspierać - powiedziała Małgorzata Kossak, wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Pile.

 

Pomysł zyskał aprobatę również wśród uczniów, którzy nie tylko zatrzymują się i czytają napisy, ale też prowadzą ożywioną dyskusję na temat poszczególnych punktów. Instalacja będzie mogła również służyć do pogadanek z uczniami właśnie na temat udzielania pierwszej pomocy przed medycznej.

Szkoła na Górnym jest pierwszą, ale nie ostatnią, w której schody zyskają ubogacony wymiar. Wkrótce podobna instalacja trafi do Zespołu Szkół nr 2 (Jadwiżyn) i 1 (Staszyce). - Z czasem, gdy dyrekcje szkół wykażą taką wolę, projekt zostanie nieodpłatnie zrealizowany w całej Pile i powiecie - dodaje Jacek Bogusławski.

Biuro prasowe

Jacek Bogusławski

 

J K

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe