Nagroda Hulewicza dla Jarosława Roli.

  • 30.11.2016, 08:39 (aktualizacja 30.11.2016, 09:41)
  • J K
Nagroda Hulewicza dla Jarosława Roli.
23 listopada w Domu Literatury w Warszawie rozdano Nagrody im. Witolda Hulewicza. Wśród tegorocznych laureatów XXI edycji znalazł się dr Jarosław Rola – archeolog z Muzeum Okręgowego w Pile.


Witold Hulewicz (1895-1941) był współtwórcą Polskiego Radia, twórcą Teatru Polskiego Radia, poetą, krytykiem literackim, tłumaczem z j. niemieckiego, wydawcą, dyrektorem programowym Rozgłośni Wileńskiej. Nagroda jego imienia została ustanowiona w 1995 roku – w stulecie urodzin Hulewicza i przyznawana jest co roku podczas Warszawskiej Jesieni Poezji za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach. Dla dr J. Roli powędrowała „za prace archeologiczne istotne dla przybliżenia prapoczątków naszych dziejów”. 

Jarosław Rola - archeolog, absolwent Instytutu Prahistorii UAM w Poznaniu, współtwórca Fundacji Badań Archeologicznych w Pile, w Muzeum pracuje od 1991 r. Prowadził badania archeologiczne m.in.: w Żuławce koło Wyrzyska, w skansenie w Osieku n. Notecią, Ujściu, Śmiardowie Krajeńskim, w Margoninie, w Bąkowie, w Sokolcu, w Pile. Autor wielu publikacji naukowych, oraz autor licznych wystaw archeologicznych. W 2015 r. odznaczony nagrodą Syriusza przyznawaną przez prezydenta miasta Piły - P. Głowskiego. 
Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

J K

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe