Spotkanie z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem otwiera Pilskie dni pamięci Żołnierzy Wyklętych!

  • 03.01.2017, 20:52 (aktualizacja 03.01.2017, 20:57)
  • J K
Spotkanie z profesorem Krzysztofem Szwagrzykiem otwiera Pilskie dni pamięci…
Już 11 stycznia w Pile gościć będziemy w Pile profesora Krzysztofa Szwagrzyka! Od kilku lat kieruje on w IPN zespołem poszukiwań tajnych miejsc pochówku ofiar reżimu komunistycznego. Kieruje pracami ekshumacyjnymi m.in. na „Łączce” na warszawskim Wojskowym Cmentarzu na Powązkach (rozpoczęte 23 lipca 2012).

Dzięki pracy zespołu udało się odnaleźć i zidentyfikować szczątki legendarnych dowódców podziemia niepodległościowego, m.in. mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę” mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zaporę”, a także ostatniego dowódcę NSZ ppłk. Stanisława Kasznicę. Prace pod jego kierunkiem odbywają się również na Służewcu oraz na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie, na Opolszczyźnie, gdzie prowadzi poszukiwania żołnierzy Henryka Flamego „Bartka”, w Białymstoku, w Rzeszowie, na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku, gdzie we wrześniu 2014 roku zostały odnalezione m.in. szczątki Danuty Siedzikówny „Inki”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z profesorem Szwagrzykiem  które otwiera Pilskie dni pamięci Żołnierzy Wyklętych! 11 stycznia godzina 19.00 Sala Św. Jana Bosko w Parafii Św. Rodziny w Pile! 

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
AK-owiec
AK-owiec 06.01.2017, 22:10
Czy Piła ma też swoją tzw "łączkę" , którą Pan prof. będzie też ekshumował ?
oszukany kodowiec
oszukany kodowiec 07.01.2017, 11:26
Jak jest Pan AK-ocen to z pewnością będzie miał pan odwagę spokojnie zapytać o to na spotkaniu.

Pozostałe