Patroni pilskich ulic ?

  • 01.02.2017, 18:36 (aktualizacja 01.02.2017, 18:56)
  • J K
Patroni pilskich ulic ?
Zgodnie z ustawą o zakazie propagowania komunizmu itd. oraz opinią IPNu do 2 września 2017 r. mają zostać w Pile zmienione nazwy czterech ulic i placu. Historyk Maciej Usurski wpadł na pomysł, aby patronami tych ulic zostały osoby związane z naszym miastem, czy to poprzez pochodzenie, czy też działalność dla dobra miasta i lokalnej społeczności.

Celem inicjatywy jest wysłać list do Prezydenta Miasta Piły z sugestią wzięcia pod uwagę kilku osób, godnych tego zaszczytu. Są to: Teofil Drozdowski, dr Antoni Drożyński, ks. Zygmunt Dykiert, Antoni Kiszewski, Marcin ze Sławska, Samuel Targowski i Stefan Wojciechowski.

- Osobiście chciałbym bardzo, aby patronami tych ulic zostały osoby, które mają związek z naszym miastem, czy to poprzez pochodzenie, czy też działalność dla dobra miasta i lokalnej społeczności. Wpadłem na pomysł, aby wysłać list to Pana Prezydenta Miasta Piły z sugestią wzięcia pod uwagę kilku osób, w moim przekonaniu godnych tego zaszczytu. Są to: Teofil Drozdowski, ks. Zygmunt Dykiert, Antoni Kiszewski, Marcin ze Sławska, Samuel Targowski i Stefan Wojciechowski. List taki będzie miał większą "siłę przekonywania" jeśli uda się zgromadzić podpisy osób, które poprą tą inicjatywę. Do listu zamierzam załączyć notki biograficzne kandydatów, które przesyłam w załączniku.Będę wdzięczny za poparcie mojej inicjatywy.Pod wspomnianym listem można podpisać się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 w Muzeum Staszica lub skontaktować się ze mną indywidualnie-informuje Maciej Usurski

Poniżej notki biograficzne 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe