Rekrutacja do Akademii Młodych Odkrywców trwa!

  • 06.02.2017, 18:08
  • J K
Rekrutacja do Akademii Młodych Odkrywców trwa!
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile otrzymała dofinansowanie w konkursie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. Uniwersytet Młodego Odkrywcy, w ramach którego prowadzi nabór do Akademii Młodych Odkrywców. W semestrze letnim młodzi studenci uczestniczyć będą w 21 niezwykłych wykładach, warsztatach i pokazach.

Naukowcy z PWSZ w Pile zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat do przygody w studiowanie.

Czym jest superhelisa, grywalizacja i robot humanoidalny? Jakie są tajniki produkcji leków? Jak wyglądają mięśnie człowieka malowane na skórze? W jaki sposób korporacje wpływają na nasze codzienne życie? Jak odkryć tajemnice kosmosu? Jak miareczkować kwasy i zasady? Skąd się biorą pieniądze? To tylko wybrane pytania, na które odpowiedzi poszukiwać będą, wraz z nauczycielami akademickimi, Młodzi Odkrywcy.

Zajęcia odbywać się będą wyłącznie w soboty. Każdorazowo najmłodsi studenci uczestniczyć będą w trzech spotkaniach. 
Podczas najbliższej inauguracji - 18 lutego, wygłoszony zostanie wykład pt. Od fachu i rzemiosła do nauki i technologii, dzieci otrzymają zestaw upominków, natomiast po każdym spotkaniu materiały podsumowujące zrealizowany temat.

Semestr zainaugurowany zostanie spotkaniem z czterema mentorami (ze stref edukacyjnych: humanistycznej, ekonomicznej, zdrowia i pielęgnacji, technicznej), którzy zachęcą dzieci do uczestnictwa w naukowym konkursie. Zadaniem konkursowym będzie stworzenie, pod opieką wybranego mentora, prezentacji multimedialnej pt. „Nauka moją pasją”. Kapituła konkursu, spośród zgłoszonych prezentacji wybierze 3 najlepsze prace, które nagrodzi wystąpieniem ich autorów podczas spotkania kończącego projekt oraz nagrodami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe certyfikaty.

6. rok Akademii Młodych Odkrywców zakończony zostanie pokazem drukowania 3D (wraz wykładem nt. technik druku 3D, możliwościach jego wykorzystania w nauce, przemyśle i życiu codziennym, a dla studentów przygotowane zostaną upominkowe wydruki).

Szczegółowe informacje: www.amo.pwsz.pila.pl – ilość miejsc ograniczona!

 

 

J K

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe