Kapsuła czasu na Placu Konstytucji 3 Maja.

  • 16.02.2017, 18:18 (aktualizacja 16.02.2017, 18:27)
  • J K
Kapsuła czasu na Placu Konstytucji 3 Maja.
Podczas jednej z ubiegłorocznych sesji Rady Miasta Piły, w budżecie miasta zostały zabezpieczone środki finansowe na wykonanie tablicy informacyjnej – upamiętniającej fakt i miejsce złożenia kapsuły czasu w przestrzeni miejskiej. Zadanie to zostanie zrealizowane w 2017 roku i aktualnie jest na etapie projektowania.

Kapsuła została zakopana w grudniu 2013 roku . W związku z przebudową Placu Konstytucji 3 Maja zaplanowane zostało miejsce, w którym po zakończeniu inwestycji, złożono kapsułę czasu. Miejsce to znajduje się przy fontannie, a kapsuła jest widoczna poprzez szklaną pokrywę umieszczoną w powierzchni placu.

Przypomnijmy, iż w kapsule o wymiarach 40x50 cm znalazły się publikacje wydane przez Urząd Miasta Piły i jednostki współpracujące, wydawnictwa, które pisały o Pile (Welcome to Poland, Magazyn Świat, Nasz Region), folder inwestycyjny. Ponadto w kapsule znalazły się: akt lokacyjny, dukaty miejskie, mapa Piły, koszulka z logo Piła 500, film promocyjny, medale z zawodów, które odbyły się w 2013 r., obecnie obowiązujące pieniądze, budżet roku 2013.W kapsule znalazły się także gazety i nośniki CD z wydaniami wydań specjalnych gazet, telewizji, portali internetowych i rozgłośni radiowych.

opracowała J. Oburota

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe