Szydłowskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 03.03.2017, 13:38 (aktualizacja 03.03.2017, 13:49)
  • J K
Szydłowskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dzieci, młodzież + dorośli = realizacja ciekawych projektów przy jednoczesnej dobrej zabawie. Szydłowskie Dni Żołnierzy będą przeplatanką dziecięcej radości, młodzieńczej fantazji, powagi dorosłości i senioralnego doświadczenia. W najbliższą sobotę o godzinie 17.00 w CUK Szydłowo będziemy obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Urozmaicony program pozwoli zadowolić wymagania różnych odbiorców.

Będziemy mięli przyjemność wsłuchać się talenty wokalne młodzieży Chóru z Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile pod dyrekcją p. Karoliny Pettke.

Oto próbka możliwości tej radosnej grupy: https://www.youtube.com/watch?v=gXAEQPmgh4s

Zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny, na który dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Szydłowo przygotowały prace. (już teraz zdradzę, iż dwie prace zasługują na szczególną uwagę)

Kombatant z Trzcianki Pan Józef Urbanowicz opowie swoją historię związaną z aktywnością w młodzieżowej organizacji 'Grunwald', powołanej i działającej na terenie sąsiedniej Trzcianki. Grunwaldczycy byli uczniami Miejskiego Gimnazjum i Liceum w Trzciance, którzy aktywnie walczyli z komunistycznym zniewoleniem. Prowadzili różnego rodzaju akcje przeciwko władzy. Za tę działalność zapłacili wysoką cenę – zostali aresztowani i skazani na długoletnie więzienie. "— Ten czas to był straszny terror! Apogeum systemu stalinowskiego. Byliśmy przekonani, że trzecia wojna światowa wisi na włosku. Władzę w Polsce na wszystkich szczeblach przejęli urzędnicy radzieccy, z których wielu nawet dobrze po polsku mówić nie umiało. Dla nas Polska praktycznie nie istniała. Nic dziwnego, że my młodzi zaczynaliśmy się wtedy organizować — wspomina"

 Ostatnim elementem będzie występ nieformalnej grupy teatralnej Decorum z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych. Przedstawiony zostanie spektakl pod tytułem "Żyli prawem wilka - świat partyzantów", opowiadający o codziennych zmaganiach partyzantów i ich rodzin.

 Zachęcam do odwiedzenia i polubienia naszej strony fb:

https://www.facebook.com/SzydlowskieDniZolnierzyWykletych/

 

Z wyrazami szacunku

mgr inż. Tobiasz Wiesiołek

 

J K

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe