Pilski Budżet Obywatelski - rozpoczyna się weryfikacja

  • 17.05.2017, 20:33 (aktualizacja 17.05.2017, 20:48)
  • J K
Pilski Budżet Obywatelski - rozpoczyna się weryfikacja
W miniony piątek skończył się czas na składanie propozycji do tegorocznej edycji Pilskiego Budżetu Obywatelskiego. We wskazanym czasie pilanie przesłali 173 projekty. Zgłoszone propozycje będą teraz sprawdzone przez Zespół Opiniujący. Listę projektów, które trafią pod głosowanie mieszkańców pilanie poznają najpóźniej 12 czerwca. Wówczas właśnie rozpocznie się etap głosowania.

-Ze wstępnej analizy przesłanych wniosków wynika, że najwięcej propozycji zgłosili mieszkańcy osiedli Górne i Koszyce. Wśród przesłanych wniosków pojawiają się propozycje budowy chodników, dróg, placów zabaw, siłowni zewnętrznych i parkingów. Pojawiają się również zadania, które nie pojawiały się w dotychczasowych edycjach. Wśród nich są np. instalacja tabliczek z informacjami na temat patronów poszczególnych ulic, czy też instalacja na terenie placu zabaw urządzeń dla osób niepełnosprawnych-informuje Bartek Mirowski, Asystent Prezydenta Miasta Piły

W skład Zespołu wchodzą przedstawiciele Zarządu Dróg i Zieleni, Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Biura Prezydenta. To oni zweryfikują, czy miasto jest właścicielem gruntu, na którym ma powstać wskazane przez wnioskodawcę zadanie.

W ramach dotychczasowych edycji mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu 11mln zł. Środki te pozwoliły na wybór 80 zadań. W tym roku do dyspozycji pilan trafiają kolejne 3 mln zł. 

 

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe