WEEKEND Z POWIATEM

  • 19.05.2017, 18:50 (aktualizacja 19.05.2017, 19:00)
  • J K
WEEKEND Z POWIATEM
Koniec tygodnia zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Serdecznie zapraszamy na wszystkie imprezy, które współorganizuje, bądź wspiera Powiat Pilski.

Zacznijmy od końca. W niedzielę, 21 maja o godz. 14:00 na stadionie przy ul. Okrzei w Pile rozpocznie się okolicznościowy piknik z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. W ramach spotkania przewiduje się między innymi prezentacje sprzętu ratowniczego, pokazy pierwszej pomocy, pokazy gaśnicze oraz konkursy z nagrodami. – Uroczystość ma szczególny wymiar, ponieważ uświetnia obchody 25-lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej. Całość zainaugurujemy galą w Młodzieżowym Domu Kultury, po czym dotrzemy na stadion, gdzie odbędzie się spotkanie ze strażakami w rolach głównych. Serdecznie zapraszam na to radosne świętowanie, wspólnie przygotowaliśmy wiele atrakcji. Zależy nam, żeby stadion na Okrzei, którym zarządza Powiat Pilski, coraz bardziej służył mieszkańcom. Niedawno zaczęliśmy prace służące jego rewitalizacji – informuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski i patron obchodów.

A o tym, że na stadionie przy Okrzei dzieje się dużo, świadczy choćby impreza, która zostanie na tym samym obiekcie zorganizowana dzień wcześniej. Mowa o I Wiosennej Sztafecie Nordic Walking, którą już od 9:00 rozkręcać będzie jak zwykle pełen energii Sailing Team Ferajna. W ramach zmagań przewidziano konkurencje dla dzieci i osób niepełnosprawnych, ale najważniejsza tego dnia będzie sztafeta mieszana. Przewiduje się utworzenie pięcioosobowych drużyn, których skład zostanie rozlosowany. Do przejścia będą cztery kilometry, w związku z czym każdy uczestnik sztafety przemierzy dwa stadionowe okrążenia.

Również w sobotę, ale o 16:00, na stadionie przy ul. Żeromskiego w Pile czekają nas kolejne sportowe emocje. Tym razem w rolach głównych wystąpią reprezentanci Królowej Sportu – lekkoatleci z Piły, Bydgoszczy, Szczecina, Gorzowa i innych miast, którzy powalczą o kwalifikacje do mistrzostw Polski w swoich kategoriach. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.

Rzecz jasna, powiat to nie tylko Piła, dlatego miłośników ruchu gorąco zapraszamy do Łobżenicy, gdzie w niedzielę o 16:00 rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Bieg im. Alojzego Graja. Można przypuszczać, że trzeci etap cyklu „Biegaj z nami” zgromadzi na starcie ponad 200 osób i będzie wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

Co jeszcze? Z pewnością warto pochylić się nad propozycjami pilskiego Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych, które przygotowało szereg atrakcji w ramach tegorocznej Nocy Muzeów. W piątek o 19:00 nastąpi otwarcie wystawy obrazów malarskich Pawła Lewandowskiego – Palle „Struktury współczesności”. Z kolei w sobotę od 16:00 do 24:00 będzie można równolegle korzystać z oferty BWA i uczestniczyć w przeglądzie „Młoda forma”, którą po sąsiedzku, w Młodzieżowym Domu Kultury, w ramach jednej z pracowni, prowadzi na co dzień Marta Mrówka.

Rozwojowi duchowemu mogą posłużyć dwa festiwale pieśni religijnych. Pierwszy z nich odbędzie się w sobotę w Kruszewie (gmina Ujście). Już o 9:00, wewnątrz urokliwego kościoła pw. św. Wojciecha, rozpocznie się VIII Festiwal Piosenki Maryjnej – Śpiewajmy Jezusowi i Maryi. Koncert adresowany jest do dzieci i młodzieży, ale wokalne umiejętności młodych uczestników podziwiać może każdy. Bogatsza historia, szerszy zasięg i bardziej zróżnicowane wiekowo grono wykonawców charakteryzują Koncert Pieśni Maryjnych i Religijnych, którego dwudziesta edycja została zaplanowana na niedzielę, 21 maja. Koncert ma charakter konkursu, a areną zmagań będzie Gminny Ośrodek Kultury w Białośliwiu.

Na koniec propozycja serwowana z myślą o osobach związanych z samorządami różnego szczebla. Od kilkunastu lat, tuż przed Dniem Samorządu Terytorialnego (27 maja), odbywa się w Górce Klasztornej (gmina Łobżenica) Dzień Skupienia Samorządowców. To radosne modlitewno – integracyjne spotkanie rozpocznie się tym razem w sobotę, 20 maja o godz. 11:00.

Zapowiada się gorący weekend!

Starostwo Powiatowe w Pile 

J K

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
typer
typer 25.05.2017, 09:15
Bieganie to samo zdrowie, ale nie wystarczy, żeby poprawić stan swojego zdrowia. Tutaj ważną rolę odgrywa dieta, która musi być bogata w warzywa i owoce. Oczyszczanie organizmu jest koniecznością, dlatego warto przeczytać tego bloga - http://regeneracja-watroby.pl

Pozostałe