Z działki do muzeum. Nowy eksponat w Pilskim Muzeum Wojskowym

  • 05.06.2017, 18:48
  • J K
Z działki do muzeum. Nowy eksponat w Pilskim Muzeum Wojskowym
Zbiorniki paliwa samolotów myśliwskich z rodziny Lim często były wykorzystywane, jako zbiorniki na wodę przez działkowców. Kiedyś na pilskich ogródkach działkowych położonych nieopodal lotniska było ich dużo, dzisiaj są już rzadko spotykane.

-Jeden z takich zbiorników udało nam się pozyskać, dzięki życzliwości właścicielki działki Pani Renaty Gomularz z Piły, która  postanowiła przekazać go do naszego muzeum. Zbiornik po przeprowadzeniu zabiegów konserwatorskich będzie eksponowany na naszej wystawie stałej, która dokumentuje ponad 100. – letnią historię pilskiego lotniska. Najcenniejsze jest to, że to zbiornik z naszego lotniska, kawałek jego historii i historii miasta, po przywróceniu dawnej świetności będzie wspaniałym uzupełnieniem wystawy.Pani Renacie Gomularz pragniemy serdecznie podziękować i zapraszamy do odwiedzenia naszego muzeum-informuje Przemysław Olszyński dyrektor Pilskie Muzeum Wojskowe (w organizacji)

Nieustannie Muzeum  poszukuje pamiątek związanych z lotniczą historią ziemi pilskiej, korzystając z okazji proszą o kontakt osoby, które posiadają przedmioty dokumentujące historię lotniska w Pile. Przemysław Olszyński tel. 601 291 234 , www.pila.fortyfikacje.pl 

 

 

 

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe