TAKI RAJD TYLKO W JEZIORKACH

  • 26.09.2017, 18:21
  • J K
TAKI RAJD TYLKO W JEZIORKACH
Wielu mieszkańców Jeziorek i okolic spędziło pierwszą sobotę jesieni na sportowo. 23 września odbył się bowiem III Rajd Graniczny Nordic Walking, zorganizowany przede wszystkim z myślą o dzieciach z gminy Kaczory, ale również o osobach niepełnosprawnych i wolontariuszach. Imprezę przygotowały: stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś, Rada Sołecka Wsi Jeziorki oraz tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Na mecie Rajdu na uczestników czekały pamiątkowe medale, gorący posiłek, kawa, herbata oraz konkursy dla najmłodszych.

Celem organizowanego przez nas Rajdu Granicznego NW było uczczenie 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, pamięci ofiar tej wojny. Chcieliśmy również popularyzować Nordic Walking jako aktywną formę rekreacji i spędzania wolnego czasu oraz integrować osoby zdrowe z niepełnosprawnymi. Zależało nam też na promocji powiatu, gminy i sołectwa – informuje Marek Kąckowski, twórca imprezy.

Ośmiokilometrowy dystans, wyznaczony w pobliżu dawnej granicy polsko – niemieckiej, pokonało około trzystu uczestników. Przed rozpoczęciem marszu obecni złożyli wiązanki przy obelisku poświęconym pamięci kaprala Piotra Konieczki, pierwszej ofiary II wojny światowej. Kapral Konieczka pełnił służbę w plutonie wzmocnienia straży granicznej. W nawiązaniu do tamtych wydarzeń, zorganizowano szereg historycznych konkursów, które odbyły się na deser, już za metą. Ponadto przeprowadzono konkursy rysunkowe i zawody w strzelaniu z wiatrówki. Obecni mogli również przystanąć przy tematycznych stoiskach.

Wydarzenie, któremu patronował starosta Eligiusz Komarowski, wsparł finansowo Powiat Pilski.

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krysia matka geja
Krysia matka geja 30.09.2017, 21:17
leman daj spokój esbekom, tracą dzisiaj emerytury.
eljot
eljot 28.09.2017, 11:27
Kąckowki, oddaj mi książkę "Rządy zbirów", co ją pożyczyłeś na dwa tygodnie 12 lat temu.

Pozostałe