Międzynarodowe szkolenie policyjne

  • 28.09.2017, 19:37
  • J K
Międzynarodowe szkolenie policyjne
W Szkole Policji w Pile odbywa się szkolenie realizowane pod auspicjami CEPOL, która jest agencją Unii Europejskiej promującą szkolenia w dziedzinie ścigania na poziomie europejskim i międzynarodowym.

CEPOL stanowi światowe centrum nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych i jest motorem zmian w dziedzinie szkoleń dotyczących ścigania. Agencja bierze udział w rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa na poziomie europejskim i globalnym poprzez zacieśnianie więzi między środowiskami ścigania w celu wymiany dobrych praktyk, wiedzy i know-how.

Taki też charakter nosi kurs realizowany w Pile pod tytułem „Child sexual exploitation – victim identification”. Przygotowany został on pod względem merytorycznym wraz z Europolem i Interpolem, a także ekspertami z Australii, Kanady i Anglii. Dotyczy wykorzystywania seksualnego dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji ofiar przestępstwa.

 

30 mundurowych z ponad 20 krajów realizuje zajęcia obfitujące w szereg ważnych zagadnień, które w dobie aktualnych zagrożeń pojawiających się w cyberprzestrzeni, stanowią znakomity materiał ćwiczeniowy, dzięki któremu uczestnicy przedsięwzięcia zdobywają nową wiedzę i praktyczne umiejętności. Te ostatnie gwarantuje nietypowa i nowoczesna jednocześnie forma dydaktyczna spotkań, odbywających się z użyciem sieci internetowej oraz celowo przygotowanych materiałów i narzędzi IT.

 

Leszek Koźmiński

 

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe