Dzielimy się życiem – Akcja dla postrzelonego policjanta

  • 18.10.2017, 19:36 (aktualizacja 18.10.2017, 19:46)
  • J K
Dzielimy się życiem – Akcja dla postrzelonego policjanta
WIESŁAW FERENC - funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, postrzelony podczas akcji, potrzebuje pomocy. Dlatego też, Szkoła Policji w Pile organizuje wielką zbiórkę krwi. Aby w przedsięwzięcie włączyło się jak najwięcej osób, postanowiono przeprowadzić zbiórkę na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Staszica w Pile.

Na dawców krwi czekał będzie krwiobus oraz specjalne łóżka umiejscowione w Instytucie Ochrony Zdrowia Uczelni. 
Co ważne, podzielić można będzie się nie tylko krwią, ale również szpikiem, ponieważ dodatkowo prowadzona będzie także rejestracja potencjalnych dawców szpiku, którzy dołączą do „DRUŻYNY SZPIKU”. 

Ci, którzy pojawią się na Uczelni, mogą liczyć również na dużą dawkę wiedzy. Specjalnie dla uczestników akcji, przygotowano spotkanie z dawcą szpiku oraz z Marią Homan - koordynatorką Drużyny Szpiku w województwie wielkopolskim. Dodatkowo, studenci ratownictwa medycznego z PWSZ w Pile, prowadzić będą pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które uświadomią, jak cenne są pierwsze minuty akcji i właściwa pomoc np. podczas ataku serca. 

Pamiętajmy, że pomóc może każdy, bez względu na grupę krwi. Wystarczy tylko odrobina czasu i chęci, aby pomóc w ratowaniu życia. Do zobaczenia w PWSZ w Pile!
 

DATA: 23 października (poniedziałek)

MIEJSCE: kampus akademicki PWSZ w Pile (ul. Podchorążych 10, bud. B)

GODZINY: od 9.30 do 12.00

ORGANIZATORZY:
- Szkoła Policji w Pile 
- Miedziowe Towarzystwo Sportowe „Drużyna Szpiku” KGHM
- International Police Association
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile

J K

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe