O NOWEJ SIEDZIBIE PILSKIEJ POLICJI

  • 19.10.2017, 19:07 (aktualizacja 19.10.2017, 19:30)
  • J K
O NOWEJ SIEDZIBIE PILSKIEJ POLICJI
We wtorek, 17 października, na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Sebastiana Cichockiego, do obecnej siedziby Komendy przy ulicy Bydgoskiej zawitało wielu gości. Byli wśród nich zarówno samorządowcy, reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także poseł Grzegorz Piechowiak, który pełni funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu do spraw Policji. Rozmawiano o potrzebie budowy nowej komendy.

Poseł Grzegorz Piechowiak podkreślił, że plan budowy nowej siedziby pilskiej komendy znalazł się w rządowym programie modernizacji służb mundurowych, a wsparcie ze strony samorządowców w realizacji inwestycji, może sprawić że plany te staną się faktem. Obecni na spotkaniu mogli się przyjrzeć wizualizacji budynku oraz przedstawić swoje obawy i oczekiwania.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że remont budynku będącego w posiadaniu pilskiej Policji pochłonąłby ogromne środki, dlatego bardziej opłacalna jest inwestycja w nowy obiekt. Inicjatywa ta ma pełne poparcie Powiatu Pilskiego. Już teraz zapewniam, że sporządzę list intencyjny w tej sprawie, i wesprę proces budowy tak, jak będę potrafił najlepiej – zapewnił starosta Eligiusz Komarowski.

Jednocześnie starosta, wspólnie z obecnym na spotkaniu przewodniczącym Rady Powiatu w Pile Kazimierzem Wasiakiem, zadeklarowali przedstawienie radnym Rady Powiatu w Pile, propozycji sfinansowania w 33 procentach, sporządzenia dokumentacji projektowej inwestycji. W pozostałym zakresie sfinansowanie kosztów zaproponowano: gminie Piła (33 %) oraz pozostałym gminom powiatu pilskiego (łącznie 33%).

Starosta podkreślił także, że po raz pierwszy w historii Powiat Pilski, staje przed realną szansą zbudowania nowej komendy, i choć wcześniej z ziemi pilskiej parlamentarzystów z tekami ministrów nie brakowało, niestety się to nie udało.

Starostwo Powiatowe w Pile 

J K

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gostur
gostur 04.03.2018, 10:34
A co policjanci nieoficjalnie sądzą o komendancie główny, Szymczyku i jego konferencji na temat tragedii antyterrorystycznej przed bankomatem w Wiszni małej http://www.funkcjonariusze.pl/… bo mnie od razu wydało się to podejrzane.

Pozostałe