Bezpieczna droga do szkoły

  • 11.09.2015, 16:02 (aktualizacja 11.09.2015, 16:11)
  • Daria Janczewska
Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bezpieczeństwo w drodze do szkoły składa się z wielu czynników. Jednym z nich, jest bez wątpienia odpowiednie zachowanie na przejściu dla pieszych. Powinno się uczyć dzieci w jaki sposób powinno się przechodzić przez "pasy", tak by zachować maksymalne bezpieczeństwo. Dobrze także wyposażyć maluch w odblaski, a nawet w kamizelki odblaskowe.

"Żeby dzieci bezpiecznie przeszły do szkoły, to proponuje, zwłaszcza w pierwszym okresie czasu, gdy są to pierwszaki, czy druga klasa, żeby rodzic pokazał, każdej ze swoich pociech jak należy przechodzić przez przejście dla pieszych, czyli nie można się spieszyć, trzeba iść powoli, najlepiej w tym przypadku mamę, tatę wziąć za rękę. Dzieci, które same chodzą do szkoły najlepiej, żeby szły w grupce. Dobrze, żeby trornistry miały materiały odblaskowe. Sugerowałbym, również, aby dzieci, które mają dłuższą drogę ubierały kamizelki odblaskowe." - mówił Jacek Bogusławski Radny Miasta Piły

Policja także czuwa nad bezpieczeństwem najmłodszych. Prowadzone są wzmożone patrole w obrębie szkół. W ramach rozpoczęcia roku szkolnego prowadzona jest także akcja "Bezpieczna droga do szkoły". We wrześniu. w szkołach podstawowych. odbędą się spotkania z policjantami. Na spotkaniach tych funkcjonariusze będą mówić o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

"Wrzesień to ważny czas dla dzieci i młodzieży, a także rodziców. To rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a z tym związane jest zwiększenie natężenia ruchu drogowego w okolicach szkół. Dlatego policjanci ruchu drogowego, a także pionu prewencji. w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły", prowadzą wzmożone kontrole i patrole w ramach codziennych zadań i obowiązków, żeby zadbać o bezpieczeństwo tych najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Oprócz tego w miesiącu wrześniu policjanci profilaktycy rozpoczną cykl spotkań, w klasach szkół podstawowych. Tam będą przypominać elementarne zasady, na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Pamiętajmy, żeby ta droga nie była wcale najkrótsza, a najbezpieczniejsza."- mówiła mł. asp. Anna Starzyńska

Dużo zależy także od samych rodziców. Dlatego swoim pociechom powinni dawać dobry przykład, odprowadzając je do szkoły, po drodze tłumacząc i pokazując jak bezpiecznie dotrzeć na miejsce.

 

Daria Janczewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe