Akcja ratownicza na rzece Gwda

  • 07.11.2017, 21:15
  • J K
Akcja ratownicza na rzece Gwda
W dniu 6 listopada 2017 roku, około godz. 20:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile, wpłynęło zgłoszenie o osobie, która skoczyła do rzeki Gwda z Mostu Chrobrego w Pile. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy jednostki straży pożarnej oraz pogotowie ratunkowe.

Bezpośrednim świadkiem zdarzenia był strażak pilskiej komendy który przejeżdżając mostem zauważył dziwnie zachowującą się osobę, która następnie skoczyła do wody. Strażak wspólnie z patrolem policji podjął decyzję o rozpoczęciu akcji ratunkowej. Strażak i policjant rozebrali się i weszli do rzeki, podpłynęli do poszkodowanego i razem ewakuowali osobę na brzeg, gdzie rozpoczęli resuscytację do czasu przyjazdu straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Prowadzona przez pogotowie ratunkowe i strażaków resuscytacja po ponad 15 minutach pozwoliła na przywrócenie tętna osobie wydobytej z rzeki.

Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował poszkodowanego do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Opracowanie : mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła.
Zdjęcia: Krzysztof Dęga, Agnieszka Świderska

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe