Narodowe Święto Niepodległości-Program Obchodów . Będą utrudnienia !

  • 09.11.2017, 17:55 (aktualizacja 09.11.2017, 18:13)
  • J K
Narodowe Święto Niepodległości-Program Obchodów . Będą utrudnienia !
W związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada publikujemy program uroczystości w Pile.

Prezydent Miasta Piły i Pilski Komitet Honorowy Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i 100. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 zapraszają na uroczystość obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r.

Poniżej publikujemy PROGRAM OBCHODÓW:

10 listopada 2017 r.

godz. 19:30 – Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Poznańskich Słowików, kościół Świętej Rodziny w Pile (wstęp wolny)

11 listopada 2017 r.

godz. 12.00 Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta, Sala Miejska, ul. Dąbrowskiego 8a,

godz. 15.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, plac Zwycięstwa (namiot)

godz. 16:30 Uroczystości pod Pomnikiem Tysiąclecia Polski, plac Zwycięstwa

11 LISTOPADA DOŁĄCZ DO BIAŁO – CZERWONEGO BIEGU!

Bieg Niepodległości odbędzie się w Pile już po raz jedenasty. Jednak tegoroczna edycja będzie miała niespotykaną dotąd oprawę. Powiat Pilski, który jest organizatorem biegu, przygotował dla biegaczy kamizelki w kolorach białym i czerwonym. Dzięki temu na ulicach powstanie żywa flaga, która z pewnością przykuje uwagę kibiców. Start biegu o godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Zapisy będą przyjmowane m.in. w dniu zawodów.

- Zapraszam do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym, który jest wizytówką obchodów Narodowego Święta Niepodległości w sercu naszego powiatu – Pile. Przygotowania do tegorocznej edycji już dobiegają końca. Wszystko po to, aby godnie, a zarazem radośnie świętować ten dzień w powiecie pilskim. Oczywiście, biegacze, jak i zwolennicy nordic walking oraz najmłodsi mogą liczyć na gorące przyjęcie, ciepły posiłek, wspaniały doping i atrakcyjne nagrody. Mam nadzieję, że w sobotę stadion przy Okrzei po raz kolejny stanie się obiektem pełnym pozytywnej energii, przyjaznym setkom miłośników sportu – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Do wybierających się na stadion też mamy prośbę: będziemy wdzięczni za wsparcie akcji charytatywnych, które tego dnia zostaną przeprowadzone. Zbiórki mają wesprzeć leczenie dwojga dzieci: Michelle Koteckiej i Adriana Knap. Każdy grosz będzie na wagę złota!

Zapisy do chodu (dystans: ok. 3 km) i biegu (dystans: ok. 6,3 km) trwają. Zainteresowanych odsyłamy na stronę www.inetsport.pllub bezpośrednio na stadion, w dniu zawodów, od 8:30 do 11:00.

Spotkajmy się 11 listopada, do zobaczenia!
 

***

 
Program powiatowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości:
 
stadion przy ul. Okrzei w Pile
11:00 – II Niepodległościowy Marsz Nordic Walking
12:00 – XI Bieg Niepodległości
13:00 – III Niepodległościowy Bieg Najmłodszych
13:15 – Podsumowanie zawodów
 
Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile
13:30 – Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu w Pile
Wygrać Polskę – 1918  - wystawa wydawnictw kolekcjonerskich i współczesnych ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Pantaleona Szumana w Pile
 
Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile
18:00 – VI Koncert Muzyki Polskiej „Raduje się serce, raduje się dusza” w wykonaniu nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile (wstęp wolny)

 

***


MZK Piła Sp. z o.o. informuje, że 11 listopada br. (sobota)  odbędzie się BIEG NIEPODLEGŁOŚCI w związku z tym w godzinach od 12.00 do 15.00 zostaną zamknięte główne ulice Piły (Pl. Zwycięstwa, Al. Wojska Polskiego, Al. Jana Pawła II, ul. Browarna, ul. Walki Młodych, ul. Zygmunta Starego, ul. Okrzei, ul. Ceglana, ul. Wyspiańskiego) co utrudni funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

J K

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe