Złotów liderem rankingu w zrównoważonym rozwoju

  • 12.11.2017, 08:34 (aktualizacja 12.11.2017, 09:35)
  • contact contact
Złotów liderem rankingu w zrównoważonym rozwoju
Miasto Złotów w czołówce liderów zrównoważonego rozwoju. Ogłoszony ranking dotyczy wszystkich gmin w Polsce z podziałem na gminy wiejskie, miejskie i na prawach powiatu.

Jak informuje złotowski portal PZL24.PL oraz 77400.TV burmistrz Złotowa jako lider rankingu odebrał w Warszawie wyróżnienie dla Gminy Miasto Złotów w ramach XV edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Z dziesięciu najlepszych gmin miejskich w Polsce Złotów zajął czwarte miejsce!!! Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce w Sali Kolumnowej Sejmu RP! Wyróżnienie odebrał osobiście burmistrz Złotowa Adam Pulit. - Ranking, a tym samym nasza pozycja wynika z twardych danych podawanych przez Główny Urząd Statystyczny – mówił A. Pulit – trudno więc z wynikami rankingu dyskutować. Zajęliśmy czwarte miejsce, nie liczyłem, ze znajdziemy się aż tak wysoko, zaliczając awans aż o 5 miejsc! To jest niesamowite osiągnięcie, to jest odpowiedź na wiele pytań, w którą stronę zmierza złotowski samorząd. Zmierza w dobrą stronę! Dla mnie ciekawe jest to, że znaleźliśmy się w gronie miast żyjących z turystyki! A zatem nasz kurs obrany Złotów – Wielkopolskie Zdroje jest jak najbardziej słuszny.

Podstawą rankingu, opracowanego pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka, jest 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków. Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Z którego współczynnika Złotowa ujętego w rankingu burmistrz jest najbardziej zadowolony? - Na pewno z poziomu przedsiębiorczości – mówi A. Pulit – wiadomość, że w naszym mieście są dobrego warunki do jej rozwoju. Ku temu zmierzają wszystkie nasze działania. - Ten sukces to czwarte miejsce, - podkreślił burmistrz Pulit - to sukces nas wszystkich – mieszkańców Złotowa.

Oto miejsca Złotowa rankingach: 2003 - 75.,... 2015 - 14., 2016 - 9., 2017 - 4. Co będzie w roku 2018?

Gratulujemy wielkiego sukcesu!

 

Dla porównania podajemy miejsca miast i gmin ościennych:

Gminy wiejsko-miejskie

1. Polkowice

212. Krajenka

298. Okonek

301. Jastrowie

313. Wysoka

341. Szamocin

374. Wyrzysk

417. Wieleń

432. Gołańcz

465. Łobżenica

 

Gminy miejskie:

1. Karpacz

4. Złotów

15. Czarnków

41. Piła

43. Człuchów

116. Chodzież

127. Wałcz

 

Gminy wiejskie:

1. Kleszczów

299. Zakrzewo

619. Złotów

641. Tarnówka

841. Lipka

 

LINK DO PEŁNEGO RANKINGU: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_pap/178688/

contact contact

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lampart
Lampart 12.11.2017, 09:52
W radzie miasta jest tylko 4 postkomunistów (PZPR) i dwóch TW w tym jeden jest podwójny TW. No ale o tym bliżej wyborów powstanie stosowna publikacja jeśli osoby te zdecydują się na recydywę(wielokrotną) w radzie miejskiej.

Pozostałe