Mieszkańcy województwa wielkopolskiego wybrali

  • 17.11.2017, 09:22
  • J K
Mieszkańcy województwa wielkopolskiego wybrali
Mieszkańcy województwa wielkopolskiego wybrali 9 zwycięskich projektów, które otrzymają granty na realizację projektów społecznych w ramach III edycji programu „Decydujesz, pomagamy”

Zakończyło się głosowanie na najlepsze projekty społeczne w ramach trzeciej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci Tesco oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 projektów, które zostaną zrealizowane. Organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły i wesprzeć lokalną społeczność.

W województwie wielkopolskim klienci Tesco wybrali 9 zwycięskich projektów. Dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:

„Pomagając innym, pomagasz sobie!” Fundacji „Ukryte Marzenia”

„Skarbiec Ludzkich Pasji” Fundacji „Ludzie z Pasją”

„Wyrównywanie szans” Stowarzyszenia „Zaangażowani”

„Kościańskie Pudełko Życia” grupy „Aktywni Kościaniacy”

„IX Powiatowy Bal Karnawałowy Osób Niepełnosprawnych” Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Na TAK”

„Pleszew CUP” Klubu Sportowego Stal Pleszew

„Widzialna Ręka” Fundacji „CHOPS” i grupy społecznej „Trzecie piętro”

„Szyj pozytywnie” Stowarzyszenia „Dla Dobra Dziecka”

„WSZYSCY RAZEM!” Stowarzyszenia Orlik Piła

W regionie zostało przyznane również wyróżnienie. Dodatkowy grant otrzymało Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju wsi Sierosław „Razem Łatwiej” z projektem „Plac zabaw w Sierosławcu”.

Łącznie na terenie województwa wielkopolskiego oddano blisko 408 833 głosów.

Po raz trzeci otrzymaliśmy dowód na to, że warto angażować się w akcje mobilizujące do działania lokalne społeczności. Ponownie organizacje zaskoczyły nas ogromną znajomością lokalnych problemów i różnorodnością zgłoszonych projektów. Z dumą przekazujemy granty organizacjom. Wiemy, że dzięki tym projektom w wielu miejscach w Polsce wydarzy się coś dobrego – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.

Wszystko w rękach mieszkańców

To już trzecia edycja programu organizowanego przez Tesco i Fundację Tesco. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 125 mikroregionów. Spośród prawie pięciuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 339 finalistów, którzy walczyli o granty o łącznej sumie 650 000 złotych. Od 3 do 31 października mieszkańcy regionów głosowali na zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Kolejna edycja programu pokazała, jak wiele wspaniałych osób chce angażować się na rzecz lokalnych społeczności i ile dobrego jest jeszcze do zrobienia. Naszym zdaniem wszystkie pomysły są wyjątkowe, już nie możemy się doczekać realizacji projektów – mówi Adam Chabiera z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, partnera merytorycznego programu.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe