Rusza 21 Świąteczna Zbiórka Żywności

  • 30.11.2017, 14:08 (aktualizacja 30.11.2017, 14:17)
  • J K
 Rusza 21 Świąteczna Zbiórka Żywności
Już 1 grudnia rusza 21. Świąteczna Zbiórka Żywności. Organizatorem wydarzenia jest Federacja Polskich Banków Żywności. Dodajmy świętom smaku!

Obecna zbiórka żywności będzie prowadzona w 28 sklepach na terenie miasta Piła i w 7 gminach ościennych i przez około 600 wolontariuszy. Od 01 -03 grudnia 2017 r. to podczas tego weekendu naprawdę wszystko zależy od naszego społeczeństwa jakie będą mieć gorące serca. Bank Żywności w Pile zwraca się o wsparcie akcji, bo nikt nie może zostać bez jedzenia na święta!

Obecnie mile widziane najpotrzebniejsze produkty to: mąka, olej, cukier, przetwory mięsne, warzywne i owocowe, słodycze oraz bakalie.

Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.”

-Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta co my sami, to dowód, że mieszkańcy Piły i gmin ościennych wiedzą co znaczy empatia - tłumaczy Stanisław Borecki - Dyrektor Banku Żywności w Pile -Drodzy mieszkańcy Piły i okolic, jestem przekonany, że przez te trzy dni podczas, których każdy będzie mógł zrobić dobry uczynek przyniosą efekty w postaci pełnych koszy dobrych uczynków. A zatem do zobaczenia w placówkach handlowych w dniach zbiórki.

Produkty ze sklepu trafią do magazynów Banków Żywności, gdzie wolontariusze posegregują, policzą i podzielą je na paczki. Następnie Banki Żywności przekażą produkty lokalnym organizacjom dobroczynnym. Żywność jeszcze na święta trafi do osób potrzebujących z regionu, w którym Dobroczyńcy podzielą się zakupami. W ten sposób zapewnią godne święta najuboższym rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym, dzieciom z domów dziecka, osobom chorym a także i bezdomnym.

Wszystkie szczegóły na temat Banków Żywności oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bankizywnosci.pl. Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.

J K

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe