Piła – CZADowa impreza

  • 04.12.2017, 20:22
  • J K
Piła – CZADowa impreza
W sobotnie przedpołudnie strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pile oraz przedstawicielami jednej z pilskich galerii handlowych, w ramach kampanii społecznej zorganizowali akcję edukacyjną pod hasłem „Czad i ogień. Obudź czujność!”.

W trakcie CZADowej imprezy strażacy rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie podczas trwającego sezonu grzewczego. Poruszone zostały tematy dotyczące zarówno zagrożeń jak i obowiązków jakie spoczywają na każdym właścicielu, użytkowniku lub zarządcy obiektów przed sezonem grzewczym. Strażacy uświadamiali mieszkańców jak groźne są pożary sadzy w kominie oraz jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla, zwanego potocznie „czadem” oraz „cichym zabójcom”.

Cała akcja edukacyjna została wcześniej zaplanowana i przygotowana. Strażacy przed galerią ustawili samochody pożarnicze prezentując specjalistyczny sprzęt ratowniczy, a w środku przygotowane zostały atrakcje dla dzieci i dorosłych. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs w którym można było wygrać czujki tlenku węgla i dymu ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile. Aby brać udział w losowaniu czujek wystarczyło wypełnić ankietę i odpowiedzieć na kilka pytań. Co godzinę losowane i wręczane były czujki kolejnym osobom. Podczas czadowej imprezy rozdano ponad 1500 ulotek informacyjnych dotyczących czadu. W czadowej imprezie uczestniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Pile – bryg. Rafał Mrowiński oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Pilskiego Przemysław Pochylski.

Akcja edukacyjna „Czad i ogień. Obudź czujność !” była kolejną formą edukacji społecznej w jaką systematycznie włączają się strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile.

Opracował: mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Zdjęcia: Magdalena Kot

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe