Koncert PUNX MIX FEST 2 w Klubie BARKA - 16 grudnia 2017

  • 11.12.2017, 19:38
  • J K
Koncert PUNX MIX FEST 2 w Klubie BARKA - 16 grudnia 2017
Zapraszamy na drugą edycję Festiwalu pod nazwą: PUNX MIX FEST 2 PIŁA. OD 18.00 zagrają legendy polskiego punk rocka: WŁOCHATY (Szczecin) CELA NR 3 (Grudziądz), HARUSHA (punk rock Szczecin) SKAKANKA (rock bardzo alternatywny Wyrzysk) SZMIRA (punk rock Poznań).

Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu.

Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:

Klub Muzyczny BARKA Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).

Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, Piła.

Przedsprzedaż online: ticketos.pl

Koncert pod hasłem: Muzyka Przeciwko Rasizmowi.

WŁOCHATY

XXX Lat – Głośniej od bomb – Trasa 2017

Włochaty powstał w drugiej połowie lat 80-tych XX wieku w Szczecinie za sprawą dwóch kumpli z ławy szkolnej: Fagasa i Jeża. Mottem ich było: 'skoro inni mogą grać to my też'. Tak się złożyło, że do tej samej szkoły chodził Billy, który został zwerbowany na stanowisko perkusisty. Tak oto Włochaty Odkurzacz (pod taką nazwą zaczynali) rozpoczął swoje pierwsze próby jeszcze w 1986 w szkolnej świetlicy. Swój pierwszy koncert, na 2 gitary i perkusję , zagrali 1 maja 1987 w jednym ze szczecińskich klubów, zaraz po pierwszomajowym pochodzie.

Po zmianach systemowych w Polsce, nastały również zmiany w kapeli. W 1990 do zespolu dołączył Pauluss a nazwa została skrócona o 'odkurzacza'. W 1991, już pod nazwą Włochaty, wydali własnym sumptem swoją pierwszą kasetę zatytułowaną "For Sale" w ilości 100 sztuk. W roku 1993 zdobyli wyróżnienie i zagrali na dużej scenie na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. To był przełomowy koncert w historii zespołu. Ponownie w Jarocinie, jako gość Włochaty wystąpił w 2006 roku, a w 2014 dal niezapomniany koncert w Pokojowej Wiosce Kriszny na Woodstocku. W tzw. międzyczasie zagrał wiele koncertów na różnych scenach w kraju, jak i liczne trasy zagraniczne, m.in. Francja, Anglia, Niemcy, Holandia, Czechy oraz ma też wspólne występy z takimi klasykami gatunku jak: Dead Kennedys, Steve Ignorant (Crass), Conflict, UK Subs, Oi Polloi, Varukers, Chumbawamba czy Citizen Fish.

Włochaty już trzy dekady komentuje otaczającą ich rzeczywistość, czy to w sprawach politycznych czy społecznych. Ma na koncie 7 studyjnych albumów, 1 płytę live, 2 single, kilka winylowych edycji swoich krążków oraz książkę „Dopisać swój wers...” (2007). Ostatnia płyta „Wbrew wszystkiemu” ukazała się w 2010 roku nakładem wydawnictwa Pasażer.

Od zawsze w swoim przekazie bezkompromisowi, związani ze sceną niezależną, alternatywną oraz społecznymi ruchami wolnościowymi, ekologicznymi, praw zwierząt i antifą. Mają na koncie współpracę z takimi organizacjami jak Amnesty International , Greenpeace, Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”, Otwarte Klatki czy Fundacja „Inna Przestrzeń” na Rzecz Wolnego Tybetu.

”Nasze granie to forma aktywizmu. Dzięki naszej muzyce mamy okazję wspierać różne inicjatywy, mówić o ważnych dla nas sprawach czy inspirować innych.” - mówią muzycy zespołu.

Wiosną grupa rozpoczyna jubileuszową trasę z okazji swoich 30. urodzin.

Obecny skład:

Sylwester Biliński ‘Billy’ - perkusja

Jerzy Zajkowski ‘Jeż’ - bas, śpiew

Piotr Skotnicki ‘Skoda’ - gitara, chórki

Maciej Jarlem ‘Raga’ - śpiew

Paweł Gurbada ‘Guliwer’ - gitara

CELA NR 3

Zespół powstał w odległym 1985 roku w Grudziądzu, jako Zanik Pamięci z inicjatywy Mikiego (bas) i Dee Dee'iego (gitara). Wkrótce dołączył do nich Kurdupel (wokal) i Gruby (perkusja). Wpływ na ich muzykę, co było słychać od samego początku, miały kapele punk 77 (Sham 69, SLF, Buzzcocks, Clash), a nade wszystko Ramones.

W kwietniu 1987 roku nagrano w typowo amatorski sposób 30 minutowe demo. Kasetę z tym materiałem wysłano tego samego roku do Jarocina gdzie zespół się zakwalifikował . Zespół Cela Nr 3 zagrał na małej scenie, i jak się okazało później z dobrym skutkiem.

Do Grudziądza zaczęły napływać z całego kraju propozycje zagrania koncertów.

Od swoich miłośników zespół otrzymał list z Chicago (USA) , który pomógł im w załatwieniu prób w Grudziądzkim Domu Kultury.

Jesienią 1987 r. nagrano pierwszy półprofesjonalny materiał zespołu z lat 1985-1987, który podsumowywał działalność. Znalazły się tu utwory m.in. Piwo, Fantastycznie, Milczysz, Pralnia mózgów, Czy to ważne, Cela nr 3.

Zespół z roku na rok występował w kraju coraz częściej, dając rewelacyjne koncerty, m.in. w Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Elblągu, Złotowie, Pile etc.

W czerwcu 1988 r. nagrano nowy 30 - minutowy materiał, na który składały się utwory m.in. Wojsko, Afganistan, Kominek, Telegram II

W 1989 roku nagrano trzeci, "studyjny" materiał - na którym znalazły się utwory m.in. Nuda, Dom, Mrągowo, Spiker, Szum etc. Wiosną 1990 roku zespół rozwiązuje działalność. W 1990 roku część nagrań znalazło się na dwóch kasetach "Kwiaty" i" Lustro", wydawnictwa Patryszka - wznowionych później w 2000 r. przez wytwórnię GRS Tapes.

Po pięciu latach zespół Cela Nr 3 wznawia działalność a pierwszy swój koncert zagrał w lutym 1996 roku w Jastrowiu na zaproszenie zespołu Czerwone Kościoły.

Radość związana z możliwością ponownego grania została przerwana we wrześniu 1996 roku przez śmierć wokalisty - Kurdupla- osoby, której specyficzny głos kojarzył się przez wiele lat z muzyką Celi Nr 3. Po trudnej decyzji członkowie grupy decydują się dalej grać, a obowiązki wokalisty przejął basista zespołu Gruby, który pełni tę rolę do dnia dzisiejszego .

Zespół występuje na największych koncertach w Polsce grając wspólnie m.in. z legendami brytyjskiego punk rocka tj. Angelic Upstarts, GBH czy Guitar Gangsters.

Słynny utwór grudziądzkiego zespołu CELA NR 3 pt. „KWIATY” we wrześniu 2005 znalazł się na płycie zespołu Farben Lehre „ Farbenheit”- który gra go na swoich koncertach do dnia dzisiejszego ( Jarocin 2011), a w grudniu 2011 roku kolejny utwór Celi pt. „POLSKA ”znalazł się na płycie zespołu Big Cyc „Zadzwońcie po milicję”.

Do utworu w nowej aranżacji Big Cyc nagrał wideoklip w plenerze Stoczni Gdańskiej.

HARUSHA

(??) [czyt. harusia] – szczeciński zespół muzyczny, którego założycielami są Zbigniew „Ozi” Szmatłoch (ex „Firebirds”, ex „Ruin Cats”, „Szmaty”, „Zespół Dodna”) i Dominik „Harry” Pyrzyna (ex The Analogs). Brzmieniowo zespół jest osadzony w szeroko pojętym punk-rocku, stylistycznie stanowi wypadkową doświadczenia i kunsztu gitarowego właściwych „Ozi'emu” połączonych z zainteresowaniem „Harry'ego” filozofią i jego zamiłowaniem do muzyki eksperymentalnej.

Nazwa zespołu w starym kalendarzu japońskim oznacza przesilenie wiosenne (pierwszy dzień wiosny), jest to także imię, które w Japonii nadaje się zarówno kobietom jak i mężczyznom, wywodzi się ono z sanskrytu gdzie było imieniem kobiecym oznaczającym „szczęśliwa”.

Logo zespołu stanowi muszla ślimaka morskiego – rozkolca (murex pecten) nazywanego również „grzebieniem Wenus”, którego kształt założyciele zespołu uznają za bardzo mocno osadzony w stylistyce punk znanej im z czasów rozkwitu tej kultury.

Debiutancka płyta grupy „HARUSHA – Tysiąc lat” zawiera 15 utworów o różnej dynamice nawiązujących muzycznie do różnych stylów punk-rocka od hc po melodyjny punk'n'roll.

W warstwie tekstowej poruszany jest bardzo szeroki i w pewnych aspektach nigdzie dotąd niespotykany zakres tematów: od przewrotnie ujętego poczucia tożsamości („Jestem Nikim”) i więzi społecznych („Koleś z pogranicza”, „Wszyscy moi kumple”), poprzez typowo filozoficzne („Archaik”, „Sługa Światów”, tytułowa „Tysiąc lat”), po związane z wizjami artystów, między innymi dotyczącymi miłości i śmierci. W repertuarze znajduje się też utwór będący luźną impresją na temat medytacji („Na północ od Niebios”) oraz w pewnym sensie wyjątkowa piosenka „Wspominanka dla Żółwika” napisana na prośbę jednej z przyjaciółek Harry'ego, należącej do grona dziewcząt zwracających się doń per „Mamo”.

Kompozytorem wszystkich piosenek jest Zbyszek „Ozi” Szmatłoch. Autorem zaś tekstów Dominik „Harry” Pyrzyna – wszystkich poza słowami do „Prześlicznej Maud”; utwór ten jest muzyczną aranżacją wiersza Marii Konopnickiej o tym samym tytule, a przy okazji zawiera najbardziej „średniowieczną” solówkę w historii polskiego punk-rocka. Utwory oznaczone na trackliście sygnaturą (2010) pierwotnie powstały przy okazji prac nad płytą solową Harry'ego, która dzięki zaangażowaniu wielu osób nigdy nie ujrzała światła dziennego, a nad którą prace prowadzone były właśnie w 2010 roku.

Materiał nagrano w Albert Hofmann Studio w Poznaniu (perkusja) oraz w studiu nagraniowym domu producenckiego „Mania Studio” w Koluszkach w lutym 2017 roku.

Mastering - Marcin Cichy w Plugaudio Mastering

Żeńskie chórki oraz szept w utworze „Archaik” zawdzięczamy uprzejmości Marty „Wiśni” Winkiel (ex Beri-Beri, ex Sinners, ex Rich Bitch), w męskich partiach chóralnych zaś udzielali się Michał „Berson” Berensztajn, Przemek „Benon” Kaczmarek (The Analogs, ex Way Side Crew) oraz kolega Orlik.

Partie basowe w utworach „Marzenia”, „Prześliczna Maud”, „Sługa Światów”, „Włącz muzykę” i „Śmierć” gościnnie zagrał Przemysław „Benon” Kaczmarek (The Analogs, ex Way Side Crew)

Zespół gra w składzie:

Dobromił "Miłek" Shargut – perkusja

Zbyszek „Ozi” Szmatłoch – gitara

Andrzej "Dżejo" EM – bas

Dominik „Harry” Pyrzyna – vocal

SKAKANKA ( PUNK/ POSTPUNK/ ROCK)

Zespół gra od listopada 2012. Gramy wyłącznie po polsku. Muzyka ma charakter rozrywkowy. Mamy za zadanie bawić dźwiękiem i lekko "pociśniętą" treścią. Nasza muzyka ma budzić pozytywne emocje. teksty są dosłowne, proste, zarazem lekko ironiczne.

skakanka to grupka pięciu facetów wyciągniętych z zupełnie innego nurtu. Podchodzimy z ogromnym dystansem do tego, co robimy i jednogłośnie orzekamy, że liczy się przede wszystkim doskonała zabawa!

w skład zespołu wchodzą; wokal BOGUSZ CHMIELEWSKI, gitary PRZEMYSŁAW WACHOWSKI I MAREK CZYŻ, bas PRZEMYSŁAW NIEZGÓDZKI oraz perkusja RADOSŁAW REREK.

Nasz debiutancki album, "PRZETERMINOWANE" ukazał się pod koniec roku 2015. Płytka jest zwieńczeniem pierwszych lat działalności zespołu. Występuje w formie multimedialnej jednak niebawem wydamy ją także w wersji fizycznej.

Zagraliśmy wiele koncertów z których (między innymi) chwalimy się supportami przed POPARZONYMI KAWĄ TRZY, ZESPOŁEM LEMON, FORMACJĄ STRACHY NA LACHY, GOORALEM, FARBEN LEHRE czy POWER OF TRINITY. Od dłuższego czasu współpracujemy z Fabryką Zespołów. W roku 2014 braliśmy udział w projekcie Leszek live festival i zajęliśmy dumne trzecie miejsce. Współpracujemy również z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w tym roku zagraliśmy koncert w Jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Ponadto patronatem obejmują nas Radio Uniwersytet z Bydgoszczy i TV ASTA z Piły.

SZMIRA

https://www.facebook.com/Szmira-punk-rock-778789725537746/

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe