Kolejne czujki tlenku węgla trafiły do mieszkańców powiatu

  • 14.12.2017, 15:58 (aktualizacja 14.12.2017, 16:03)
  • J K
Kolejne czujki tlenku węgla trafiły do mieszkańców powiatu
Irena Kobos z Piły, Krystyna Czapiewska z Ujścia, Marcin Bartczak z Piły oraz Rafał Lehmann z Dobrzycy to osoby, które zostały wyłonione w II edycji „CZADowego konkursu”. 13 grudnia br. starosta Eligiusz Komarowski i komendant KP PSP bryg. Rafał Mrowiński, przekazali czujki tlenku węgla a także upominki ufundowane przez Powiat Pilski laureatom. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Pile i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile konkurs trwał od 9 do 30 listopada. Przed nami grudniowa odsłona konkursu.

- Wspólnie z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile chcemy podnosić świadomość mieszkańców naszego powiatu. Jednym z podejmowanych działań jest „CZAD-owy konkursu”, w którym nagrodami są czujniki tlenu węgla. Te małe urządzenia to najprostszy sposób na zabezpieczenie mieszkania przed czadem, który każdego roku zbiera śmiertelne żniwo. Czad jest bardzo niebezpiecznym gazem - silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym. Czujki tlenku węgla wykrywają śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie, umożliwiając ustrzeżenie się od ich tragicznych skutków. Zainteresowanie mieszkańców powiatu pilskiego pokazuje, że konkurs jest potrzebny, dlatego będziemy go kontynuować. Chcemy by jak najszersze grono społeczeństwa, szczególnie teraz w okresie grzewczym, było świadome zagrożeń, a także miało wiedzę jak się przed nimi uchronić – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom i zachęcam pozostałych mieszkańców Powiatu Pilskiego do wzięcia udziału w grudniowej edycji konkursu. Wystarczy wypełnić ankietę konkursową i złożyć ją osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pile (pok. nr 15), bądź za pośrednictwem poczty (adres: Starostwo Powiatowe w Pile, al. Niepodległości 33/35, 64-920 Piła z dopiskiem „CZADowy konkurs” - decyduje data wpływu do Starostwa).
Ankieta oraz regulamin dostępne są pod adresem  http://bit.ly/czadowykonkurs2

 

J K

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe