POLICJANCI ZAPOBIEGLI TRAGEDII

  • 18.12.2017, 17:04
  • J K
POLICJANCI ZAPOBIEGLI TRAGEDII
Mł. asp. Grzegorz Woś z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy kilkadziesiąt minut rozmawiał z desperatem, który z powodów osobistych postanowił odebrać sobie życie i rzucić się z mostu do rzeki Gwdy. Funkcjonariusze przywieźli również na miejsce ukochaną desperata... Błyskawiczne i zintensyfikowane działania funkcjonariuszy uratowały 25-letniego mieszkańca powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

17 grudnia br. przed godziną 23.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, że że na moście przy skrzyżowaniu Alei 500-lecia i Alei Niepodległości w Pile, po drugiej stronie barierki stoi mężczyzna, krzycząc, że chce odebrać sobie życie i wskoczy do rzeki. Błyskawicznie na miejsce przyjechały wszystkie służby ratunkowe, wśród których byli policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz strażnicy miejscy.

Desperat krzyczał, żeby do niego nie podchodzić, bo wskoczy do rzeki. Mł. asp. Grzegorz Woś policjant z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy nawiązał spokojnie dialog z mężczyzną, gdzie w rozmowie ustalił, że powodem złego samopoczucia i próby targnięcia na swoje życie jest nieudany związek z dziewczyną i tęsknota za nią. Gdy policjant rozmawiał z desperatem, w tym czasie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile oświetlili miejsce. Ubrani w profesjonalną odzież nurkowie z łodzią czekali w gotowości, w przypadku kiedy mężczyzna wskoczyłby do rzeki.

Policjant, który prowadził rozmowę z mężczyzną, z ogromnym spokojem zapewnił go, że może liczyć na pomoc służb ratunkowych. Funkcjonariusz prowadził rozmowę bardzo ostrożnie, reagując na każde słowo. Desperat uspokoił się i w pewnym momencie policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego przyjechali z ukochaną desperata. Po chwili wspólnej rozmowy, ponownie do rozmowy włączył się mł. asp. Grzegorz Woś, który przekonał desperata, aby przeszedł na właściwą stronę barierki przy asekuracji policjanta.

Następnie mężczyzną zaopiekowały się służby medyczne. 25-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego był nietrzeźwy i podczas badania alkomat wykazał blisko 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Negocjacje trwały kilkadziesiąt minut. Opanowanie, spokój, doświadczenie zawodowe funkcjonariuszy zapobiegły tragedii.


podkom. Żaneta Kowalska

J K

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe