Anna Budnowska z Piły Sprawiedliwa wśród Narodów Świata!

  • 26.01.2018, 10:42 (aktualizacja 26.01.2018, 10:46)
  • Kamil Ceranowski
Anna Budnowska z Piły Sprawiedliwa wśród Narodów Świata!
Matka Przełożona Anna Tekla Budnowska ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, urodzona w Pile dnia 7 lipca 1907 roku, zmarła dnia 17 marca 1994 roku w Warszawie

W czasie okupacji niemieckiej ukryła 23 dzieci żydowskie w szkole klasztornej w Łomnej, gdzie pełniła urząd Przełożonej domu. Godność Sprawiedliwej wśród Narodów Świata otrzymała dnia 5 września 2016 roku, ale do tej pory Departament Sprawiedliwych w Ambasadzie Izraela w Polsce szukał rodziny Siostry, aby wręczyć medal oraz podziękowania. Odnalazł się siostrzeniec Siostry Anny, który mieszka w Pile, jest nim pan Jan Budnowski, który osobiście odbierze medal na uroczystości w dniu 22 stycznia br. w Gnieźnie.

 

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe