Przeprowadzka na Bałkany – Bułgaria, Rumunia, Chorwacja. Jak ją zorganizować?

  • 8.02.2018, 13:58 (aktualizacja 27.02.2018 09:35)
  • Grupa Tipmedia
Przeprowadzka na Bałkany – Bułgaria, Rumunia, Chorwacja. Jak ją zorganizować?
Bałkany są jednym z tych regionów, w które Polacy przeprowadzają się rzadko. W związku z tym często pojawia się wtedy problem, jak zorganizować przeprowadzkę, aby przebiegła szybko i bezstresowo. Na co warto się zdecydować?

Półwysep Bałkański obejmuje między innymi takie kraje jak Bułgaria, Albania, Grecja, Macedonia czy Czarnogóra. Do Bałkanów zalicza się też część dalmatyńską Chorwacji, Rumunię, Słowenię czy Jugosławię. To kraje wielokulturowe, gdzie miesza się katolicyzm, prawosławie i islam, które w przeszłości należały do Cesarstwa Bizantyjskiego i były zasiedlone przez Słowian, a także doświadczyły panowania tureckiego.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Dzięki swojej różnorodności Bałkany są chętnie wybieranym kierunkiem wycieczek z Polski – są też niedrogie w porównaniu z innymi krajami. Nic więc dziwnego, że część z osób, którym Półwysep Bałkański przypadł do gustu, myśli o przeprowadzce właśnie w te rejony. Jak możemy wtedy zorganizować przenosiny?

Przeprowadzka – samodzielnie czy z firmą przeprowadzkową?

Do krajów bałkańskich można dojechać własnym autem. Stan dróg bywa tam różnorodny, ale to tani środek transportu. Czas dojazdu to zwykle od 17 do 23 godzin w zależności od pokonanej odległości. Oczywiście, możemy wybrać też inne środki transportu, na przykład samolot, ale w podróż nie zabierzemy dużego bagażu, chyba że przeprowadzamy się tylko z najbardziej potrzebnymi, małogabarytowymi przedmiotami.

Zatem przeprowadzki do Bułgarii, Rumunii, Chorwacji i innych krajów bałkańskich odbywają się drogą lądową. Do miejsca możemy dojechać samodzielnie – własnym samochodem albo samochodem wynajętym lub też możemy zdecydować się na skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych, które mają w tej dziedzinie większe doświadczenie.

Każda z tych opcji ma swoje zalety oraz wady. Dobór odpowiedniej z nich powinien bazować przede wszystkim na tym, jak dużo mienia mamy do przewiezienia, a także na tym, czy chcemy zajmować się wszystkim we własnym zakresie, czy też wolimy powierzyć prace zewnętrznej firmie – to z kolei wpływa na wygodę i czas przenosin.

Przeprowadzka we własnym zakresie – dla oszczędnych

Samodzielne zorganizowanie przeprowadzki na Bałkany to najlepsza propozycja dla osób oszczędnych, które chcą zapłacić jak najmniej. Gdy mamy większe auto i nie mamy zbyt wiele rzeczy do przewiezienia, możemy dojechać nim do celu. Gdy jednak chcemy przewieźć coś większego, możemy wynająć samochód dostawczy. Cena wynajmu to zwykle od 150 do 300 złotych dziennie. Paliwo to dodatkowy koszt kilkuset złotych. Musimy też doliczyć wszelkie opłaty drogowe.

Cała przeprowadzka powinna zająć nam około 3 dni, jeśli chcemy wykonać tylko jeden kurs. Najlepiej mieć również osoby do pomocy z przenosinami, na przykład ze sprzętem AGD, RTV i innymi gabarytowymi przedmiotami, które chcemy zabrać ze sobą.

Przeprowadzka z firmą – dla wygodnych

Druga opcja to przeprowadzenie się na Bałkany z firmą przeprowadzkową. Z takich usług można skorzystać w Polsce w firmie Jupiter, która od lat zajmuje się organizowaniem przenosin dla swoich klientów na terenie niemalże całej Europy. Z ofertą można zapoznać się na stronie: http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-bulgaria-rumunia-chorwacja.

Przeprowadzka z firmą jest łatwiejsza, szybsza i wygodniejsza. Możemy też skorzystać z dodatkowych usług poza samym transportem, na przykład pakowania naszego mienia, jego wynoszenia z lokalu i wnoszenia na miejscu, magazynowania, utylizacji mienia, którego nie potrzebujemy, sprzątania.

Koszty przeprowadzki oscylują wokół 3000-6000 złotych, ale mogą być wyższe w przypadku, gdy chcemy przewieźć więcej gabarytów. Najlepiej skontaktować się z firmami i uzyskać indywidualne wyceny.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe