IV Kongres Rolników w Warszawie

  • 8.02.2018, 21:41 (aktualizacja 27.02.2018 09:35)
  • PP
IV Kongres Rolników w Warszawie
Starosta pilski Eligiusz Komarowski uczestniczył w IV Knogresie Rolników w Warszawie

Gorący temat, którym żyją dzisiaj rolnicy, to groźny afrykański wirus, który wykryto u padłych dzików, jak na razie po prawej stronie Wisły. Atakuje on trzodę chlewną, powodując ogromne straty, bo mogą być wybite całe stada świń. Jak temu  zaradzić?

Między innymi ten problem poruszono na IV Kongresie  Rolników w Warszawie, w którym na zaproszenie Sławomira Izdebskiego, przewodniczącego rolniczego OPZZ, uczestniczył również Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

- Najważniejszym tematem był oczywiście wirus ASF, z którym zmagają się producenci  trzody chlewnej. Na szczęście na naszym terenie jeszcze nie zanotowano przypadków zachorowań na ASF, ale należy podjąć konkretne działania, by do nich nie doszło. Jednym z nich będzie ścisły monitoring populacji dzików, innym - przestrzeganie restrykcyjnych norm higienicznych przez hodowców trzody chlewnej  – mówi starosta pilski. 

Temat jest dla powiatu pilskiego jak i sąsiednich, jest gorący, bo jak wiadomo, nasze tereny są bogate w zwierzynę leśną, w tym właśnie dziki.  

 - W najbliższym czasie będą organizowane szkolenia z lekarzami weterynarii na temat sposobów zapobiegania rozprzestrzeniania się tego groźnego wirusa  – zapowiada starosta.

W IV kongresie rolników, uczestniczyli również przedstawiciele rządu,  m.in. wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, czy Minister Środowiska  Henryk Kowalczyk, z którym starosta również rozmawiał.

-  Poruszyliśmy ważną dla nas kwestię remontów obiektów powiatowych, na które można dostać duże dotacje. Niebawem czeka nas remont budynku starostwa, który przejdzie termomodernizację. Takie remonty wpisują się w ciekawe programy ochrony środowiska, uruchamiane przez rząd,  z których pozyskujemy już pieniądze i skutecznie z nich korzystamy – zapewnia Eligiusz Komarowski.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
PP

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
małorolny
małorolny 5.03.2018, 19:16
Na zdjęciu pan starosta ma charakterystycznie przechyloną głowę w pozycji wskazującej, że on wszystko wie, rozumie, kapuje. A stare baby w urzędzie oddychają od strachu, kiedy pn starosta się wydali. I to jest wtedy ten haust szczęścia i swobody.
rozsądek
rozsądek 6.03.2018, 13:42
Powiaty są niepotrzebne. Zlikwidować!

Pozostałe