Poseł Marta Kubiak otwiera biuro w Pile

  • 26.02.2018, 13:04 (aktualizacja 27.02.2018, 09:04)
  • Kamil Ceranowski
Poseł Marta Kubiak otwiera biuro w Pile
Biuro poselskie Marty Kubiak znajduje się w budynku przy ulicy 11 Listopada 40

Nowo otwarte biuro poseł Marty Kubiak oraz europosła Ryszarda Czarneckiego czynne jest od poniedziałku  do piątku w godzinach 9-15. 

Gościem na otwarciu pilskiego biura posłanki był wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

"Od początku pełnienia mandatu bardzo często rozmawiam z mieszkańcami okręgu pilskiego - zarówno na spotkaniach otwartych jak również indywidualnie. Po ponad pół roku pełnienia mandatu posła mogę stwierdzić, że istnienie terenowych biur to konieczność. Dzięki nim można realnie zbliżyć się do problemów lokalnych społeczności, dostrzec nieprawidłowości, a czasami wręcz celowe zaniechania działań w niektórych sprawach przez naszych politycznych poprzedników – mówi Marta Kubiak – Mimo, że biuro otwieramy dopiero teraz,  w Pile spotykam się z mieszkańcami bardzo często. Ludzie zapraszają mnie do swoich domów, zakładów pracy, zatrzymują mnie na ulicy, na targowisku. Nikomu nie odmawiam rozmowy, zawsze jestem dostępna i to się nie zmieni. Cytując słowa premier  Beaty Szydło: „Po to są politycy wybierani, żeby zajmowali się rozwiązywaniem problemów Polaków” –mówi Marta Kubiak.

Kamil Ceranowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fokus pokus - fp
fokus pokus - fp 26.02.2018, 21:35
26 lutego 2014 0 godz. 12:30, w sali 306 Sądu Rejonowego w Pile Al. Powstańców Wielkopolskich 79, odbyło się misterium sprawiedliwości II K 272/12/3 w wykonaniu sędziego Macieja Płóciennika. Oskarżony zwrócił się z formalnym wnioskiem o możliwość prowadzenia rozprawy bez udziału publiczności. Sędzia Maciej Płóciennik wykazując objawy pobudzenia emocjonalnego sformułował zdanie: rozprawa się skończyła, teraz jest ogłoszenie wyroku. Ogłoszeie wyroku jest zaś jawne. Z tej wypowiedzi wynika wprost, że ogłoszenie wyroku nie jest rozprawą. A zatem nie ma zastosowania artykuł 357 kpk. Sędzia Maciej Płóciennik uzasadniając swoje stanowisko odrzucenia wniosku o usunięcie Jakuba Wichra - expressTV, Marka Barabasza - Tygodnik Nowy i Zbigniewa Noski -emeryt, aparatczyk KW PZPR, powołał się na ten artykuł kpk, co słychać wyraźnie w jego czynności dyktowania protokolantce postanowienia o zastosowaniu artykułu 357 kpk*. Zatem sędzia Maciej Płóciennik naruszył podstawowe kanony postępowania, tak zwanej procedury, stosując nieadekwatny przepis do sytuacji procesowej, którą powinien znać na pamięć, wyssać z mlekiem wykładowców, asystentów, egzaminatorów swojej Alma Mater, aplikacji i mianowań. Działał bez podstawy prawnej. Polskie prawo stanowczo ustala, że organy publiczne działają na podstawie prawa i w jego granicach. Brak ustawowego rozstrzygnięcia co do obecności prasy, telewizji, nie jest zmartwieniem oskarżonego tylko organu. Jeśli dodać, że rozprawa toczyła się z wyłączeniem jawności, dopuszczenie dziennikarzy i operatorów telewizji jest pogwałceniem podstaw procesu karnego. Wskutek tego niedbalstwa lub koteryjnego stanowiska sędziego Płóciennika, na portalu expressTV oraz na portalu youtube opublikowano prawie 12-minutowy film z ogłoszenia wyroku i uzasadnienia, który jest dostępny nieograniczonej liczbie ludzi. Ponadto sędzia nie uwzględnił ważnego interesu uczestnika postępowania, co zgłaszał oskarżony, przewidując nierzetelność i złą wolę Barabasza, Noski i Wichra.
Jest to zbrodnia stanu.
*(Art. 357. § 1. Sąd może zezwolić przedstawicielom radia, telewizji, filmu i prasy na dokonywanie za pomocą aparatury utrwaleń obrazu i dźwięku z przebiegu rozprawy, gdy uzasadniony interes społeczny za tym przemawia, dokonywanie tych czynności nie będzie utrudniać prowadzenia rozprawy, a ważny interes uczestnika postępowania temu się nie sprzeciwia).

paragon
paragon 28.02.2018, 08:00
Leman, ale ty się ośmieszasz, nie czujesz tego stary capie? Twoja zawiść i plugawy jęzor zaprowadziły cię przed sądy - tylko to, nic więcej. I nie obsrywaj następnego portalu, bo góówno twoje nie jest tu niepotrzebne
ciekawa gospodyni KGW
ciekawa gospodyni KGW 27.02.2018, 11:11
Co na to pani poseł, na stan sądownictwa w naszym powiecie?

Pozostałe