Wspieramy uczniów podczas tegorocznych egzaminów – zgłoś się!

  • 09.04.2019, 13:14 (aktualizacja 09.04.2019, 13:17)
  • Daria Janczewska
Wspieramy uczniów podczas tegorocznych egzaminów – zgłoś się!
Wielkopolski Kurator Oświaty zaprasza osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne do pracy w zespołach egzaminacyjnych i nadzorujących podczas tegorocznych egzaminów

Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać wypełniając na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu formularz zgłoszeniowy:

http://formularze.ko.poznan.pl/www2/formularz_zgloszeniowy/  LINK BEZPOŚREDNI

Pełna informacja dotycząca procedur, zadań, obowiązków przewodniczących i członków zespołów nadzorujących znajduje się w następujących dokumentach – na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu :

Egzamin ósmoklasisty  -kliknij

Egzamin gimnazjalny   -kliknij

Egzamin maturalny      -kliknij

W jak sposób można się zgłosić? 
Należy przesłać swoje zgłoszenie mailem na adres podany przez kuratorium oświaty, zadzwonić na jeden z podanych numerów lub wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przesłana informacja powinna zawierać dane osobowe oraz kontaktowe (imię i nazwisko, powiat, gmina, miejscowość, posiadane kwalifikacje, nauczany przedmiot, numer telefonu kontaktowego, a także miejsce ostatniego zatrudnienia – chodzi tylko o szkoły lub placówki edukacyjne. Osoba zgłaszającą się powinna również poinformować o terminie egzaminu, w którym będzie mogła wziąć udział.  

Jakie są zadania osoby zgłaszającej się?  
Zadaniem członka zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy uczniów w czasie trwania egzaminu w danej sali egzaminacyjnej. Członkowie zespołu po zakończeniu egzaminu zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych, karty odpowiedzi lub karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, porządkują i pakują zebrane materiały.

Zmiany ujęte w rozporządzeniach pozwalają na sprawne przeprowadzenie tegorocznych egzaminów: ósmoklasisty, gimnazjalnego i maturalnego w sytuacji, gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów spośród nauczycieli uczących w danej szkole. 

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzony 10-12 kwietnia 2019 r., egzamin ósmoklasisty 15-17 kwietnia 2019 r., a egzamin maturalny 6-25 maja 2019 r.

W sytuacji, gdy nie będzie możliwości powołania zespołu egzaminacyjnego oraz zespołów nadzorujących spośród nauczycieli zatrudnionych w szkole, w której przeprowadzany jest egzamin, skład tych zespołów może zostać uzupełniony przez innych nauczyciele spoza danej szkoły. Chodzi o osoby, które mają kwalifikacje nauczycielskie, a nie pracują w żadnej szkole czy placówce.

Drugą zmianą wprowadzaną w przepisach jest zwiększenie liczby uczniów z 20 do 25 przypadających na kolejnego nauczyciela wchodzącego w skład zespołu nadzorującego, w przypadku gdy liczba uczniów w sali egzaminacyjnej przekracza 25 osób. Wprowadzane rozwiązania umożliwią dyrektorowi szkoły większą elastyczność działania w momencie powoływania zespołu egzaminacyjnego i zespołów nadzorujących.

Zbliżające się egzaminy to ważny sprawdzian dla ponad miliona uczniów. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego to konieczny wymóg w dalszym procesie rekrutacji. To na jego podstawie wydawane jest m.in. świadectwo ukończenia szkoły. 

Uczniowie, my #JesteśmyzWami

Departament Informacji i Promocji 
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Daria Janczewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu pilska.tv z siedzibą w Pile, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Konkluzja na piatek
Konkluzja na piatek 12.04.2019, 13:05
Kochani nauczyciele , jak zwykle opozycja popełniła błąd i Wasz strajk podnosi notowania rządu odwrotnie do Waszych ukrytych intencji. Ja wiem, że wśród Waszych kolegów i koleżanek są osoby, które strajkują dla uniknięcia ostracyzmu z Waszej strony a nie jest on byle jaki. Łatwo można poszukać przykłady z kraju. Generalnie nie wyczuwacie nastrojów społecznych, które są fatalne wobec Waszej ofensywy, jesteście fałszywie dopingowani przez opozycję. która przekonuje Was o poparciu społecznym. Niestety poza Waszymi uszami społeczeństwo nie pozostawia na Was suchej nitki. Nie tylko kwestią zapalną jest Wasza skala roszczenia, czas jej realizacji, buta,roszczeniowa komunikacja PR, pogarda dla rządu, który Wam podnosi umiarkowanie od 3 lat pensje, ale czara goryczy przelała się po szantażu i jego realizacji w odniesieniu do strajku i nieudanej próbie storpedowania egzaminów i knowaniu nad zniszczeniem egzaminu maturalnego. Jeszcze nigdy środowisko nauczycielskie nie zrobiło sobie w tak niewielkim czasie tak wiele złego jak teraz. Oczywiście pomijam nauczycieli, którzy pracują uczciwie na umowach cywilnych i nie mają możliwości korzystania z dobrodziejstwa przywilejów Karty Nauczyciela.
MC Lech
MC Lech 10.04.2019, 11:07
Życie, jak zwykle, zweryfikowało wstępną euforię i zaczął się tor przeszkód, na którym Broniarz zaliczył wszystkie rowy z wodą i to nie nogami, ale gołym zadkiem. Po trzech dniach jego twarz jest zużyta jak tekturowa tacka do frytek. Prócz wymienionych „przymiotów” Broniarza, zużycie nastąpiło z jeszcze dwóch powodów. Strajk stał się męczący dla wszystkich, głównie dyrektorów i rodziców, po drugie szantaż nie wypalił i egzaminy ruszyły pełna parą. Broniarz nie ma więcej argumentów, egzaminy to jest ten moment, kiedy dwa ruszające na siebie byki zderzyły się rogami, no i byczek Broniarz padł na glebę. Temat reformy edukacji umrze śmiercią naturalną, tak jak umarł temat rozogniony przez Hartwich. Sam Broniarz skończy identycznie, jak koleżanka Iwona. Drugi raz takiej akcji w szkołach nie będzie, a już na pewno nie zorganizuje jej skompromitowany, antypatyczny cwaniak, Broniarz.
nieznany
nieznany 10.04.2019, 12:56
Dobre....

Pozostałe